FA | EN | AR
جمعه ٢٦ آبان ١٣٩٦
جمع بازديدكنندگان امروز: 2509
جمع بازديدها تاكنون: 13749525


ویدئوکنفرانس سازمان زندان ها و بانک اطلاعات هویت ژنتیک

روز سه شنبه، 30 مرداد 1396، جلسه توجیهی مشترک بین بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران و اداره کل بهداشت و درمان سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، این ویدئو کنفرانس با حضور دکتر تشکریان، مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان ها و دکتر رؤفیان، رییس بانک اطلاعات هویت، معاون سلامت، اصلاح و تربیت، مسئول حفاظت و اطلاعات، مسئول بهداشت و درمان اداره کل و نماینده بانک ژنتیک در پزشکی قانونی در مراکز استان برگزار شد.

در آغاز جلسه دکتر تشکریان، مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، مقدمه ای پیرامون مواد قانونی، کاربرد ها و تاکید ریاست قوه قضائیه، دادستان کل کشور و روسای سازمان پزشکی قانونی کشور و سازمان زندانها بر گسترش بانک اطلاعات هویت ژنتیک ارائه کرد.
وی در ادامه، با ارائه خلاصه ای از فعالیت های انجام گرفته و تعامل بین دو سازمان در گسترش شبکه بانک ژنتیک مجرمان، از همکاران در این فرآیند خواست تا تمام تلاش خود را به دقت و با جزئیات طبق اصول موکد بکار بگیرند.


دکتر رؤفیان، رئیس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران، نیز با تقدیر از زحمات اداره کل بهداشت و درمان سازمان زندانها و حمایت های دکتر جهانگیر، رییس سازمان زندانها، شکل گیری این حرکت ملی را مرهون همدلی و فداکاری مدیران و کارشناسان هر دو سازمان دانست.


در ادامه، به طور خلاصه دستورالعمل های ابلاغ شده به کلیه استانها مورد بررسی مجدد قرار گرفت و در ادامه هر یک از استانها به طور جداگانه سوالات و ابهامات خود را مطرح کردند که به تناسب موضوع مطروحه توسط کارشناسان مربوطه پاسخگویی صورت گرفت.


در پایان جلسه به منظور پیاده سازی هر چه بهتر زیر ساخت های بانک ژنتیک، بر هماهنگی بیش از پیش و برگزاری جلسات مشترک بین ادارت کل زندانها و پزشکی قانونی استان تاکید شد.

تاریخ انتشار: ٠٣:٢٢- 1396/06/01 کد مطلب :٢٩٤٠٠
  نسخه چاپي

 آموزش مداوم

سامانه آموزش مجازی

طرح دادپزشک

گالری تصاویر و انتشارات
احکام «سقط جنین» از منظر رهبر انقلاب
در چه مواردي سقط جنين جايز است؟
تهران» مراجعه بيش از 50 هزار نفر به دليل نزاع
كرمانشاه» بررسي 39 پرونده قصور
آ. شرقي» مرگ 438 نفر در تصادفات
اصفهان» كاهش مراجعين نزاع
ايلام» كاهش تلفات تصادفات
فارس» افزايش تلفات قرص برنج
نشانی: تهران، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، کدپستی: 1114795113
تلفن: 4-55609071، دورنگار: 55608003، تلفن گویا: 55606061
پیام کوتاه: 20001372 ایمیل: info@lmo.ir‬