FA | EN | AR
جمعه ٠٧ ارديبهشت ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 394
جمع بازديدها تاكنون: 14530075


معاینه 209 بافت انسانی/ 19پیکر شرایط تحویل را تا کنون داشته اند

مديركل پزشكي قانوني كهگيلويه و بويراحمد گفت: از ابتدای سانحه هوایی تهران یاسوج تا کنون تعداد 209 بافت انسانی در ابعاد مختلف به اداره کل پزشکی قانونی استان تحویل شده است. کلیه بافت ها تحت معاینات دقیق کارشناسی و نمونه برداری جهت آزمایشات ژنتیک و احراز هویت و کد گذاری جهت جمع بندی نتایج آزمایشات قرار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان کهگیلویه وبویراحمد، دكتر كامروز اميني افزود: تا کنون در دو مرحله تعداد 19 پیکر شرایط تحویل به خانواده ها را داشته اند که این شرایط مبتنی بر تکمیل حداکثری بافت های انسانی یک پیکر بوده است. در حال حاضر با توجه به اینکه جستجو در محل سانحه همچنان ادامه دارد شرایط تحویل سایر پیکرها نیز منوط به تکمیل حداکثری یک پیکر و یا اعلام خاتمه عملیات جستجو از سوی مسئولین ذیربط است.

لازم بذکر است مراحل مختلف آماده سازی، انتقال و تحویل پیکر جانباختگان به خانواده هایی که امکان حضور در شهر یاسوج را نداشتند، ضمن هماهنگی با امور متوفیان شهرداری یاسوج، مدیریت بحران استان و اداره پزشکی قانونی محل سکونت ایشان انجام گرفته است.

گفتني است با توجه به احراز فوت کلیه مسافرین، کادر پروازی و امنیت سانحه هوایی بر اساس لیست اعلامی شرکت هواپیمایی آسمان ، در حال حاضر صدور گواهی فوت برای جانباختگان سانحه هوایی با انجام مکاتبات قضایی بازپرس پرونده و درخواست خانواده ها در اداره پزشکی قانونی شهرستان بویراحمد انجام می گیرد، لیکن صدور جواز دفن نامبردگان منوط به وجود شرایط تکمیل و امکان تحویل پیکرها است.

تاریخ انتشار: ٠٠:٤٤- 1397/01/26 کد مطلب :٣١٤٥٦
  نسخه چاپي

 آموزش مداوم

سامانه آموزش مجازی

طرح دادپزشک

گالری تصاویر و انتشارات
«سفر مرگ» ممنوع!
اعتیاد مدرن
اصفهان» استخدام تعهد خدمت (بورسیه)
اصفهان» استخدام تعهد خدمت
تهران» مرگ 190 نفر به دليل سوختگي
فارس» برگزاري دوره آموزشي
ك.ب» آغاز نمونه گيري از خانواده هاي قربانيان سقوط
سمنان» افتتاح پزشكي قانوني گرمسار
نشانی: تهران، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، کدپستی: 1114795113
تلفن: 4-55609071، دورنگار: 55608003، تلفن گویا: 55606061
پیام کوتاه: 20001372 ایمیل: info@lmo.ir‬