• بیش از نیمی از پست های سازمان بلاتصدی است

   بیش از نیمی از پست های سازمان بلاتصدی است

   قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور یکی از معضلات اساسی سازمان را کمبود نیروی انسانی برشمرد و گفت: چارت سازمان پزشکی قانونی کشور 7300 پست سازمانی دارد که در حال حاضر حدود یک سوم این پست ها اشغال و مابقی پست های سازمان بلاتصدی است.

   قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور یکی از معضلات اساسی سازمان را کمبود نیروی انسانی برشمرد و گفت: چارت سازمان پزشکی قانونی کشور 7300 پست سازمانی دارد که در حال حاضر حدود یک سوم این پست ها اشغال و مابقی پست های سازمان بلاتصدی است.

   به گزارش روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور دکتر عبدالرزاق برزگر روز گذشته در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی با تأکید بر کمبود نیروی انسانی در سازمان گفت: امیدواریم با همکاری دولت و سازمان های ذیربط بتوان در خصوص اخذ مجوزهای لازم برای جذب نیروهای تخصصی و اداری اقدام مناسب به عمل آید.

   دکتر برزگر با اعلام اینکه بیش از 50 درصد از نیروهای شاغل در سازمان، پزشک و بیش از 60 درصد نیروها دارای مدرک کارشناسی به بالا هستند، افزود: پزشکی قانونی یک سازمان تخصصی و فنی است که با نیروهای کارشناس در حال ارائه خدمت به مردم است.

   قائم مقام سازمان در ادامه تغییر مدیریت ها را یکی از لوازم ساختاری سازمان ها بر شمرد و با تقدیر از خدمات دکتر صمدی راد برای دکتر کمالی در سمت جدید آرزوی توفیق کرد.

   ضعف مزمن اعتبارات معضل اساسی دستگاه قضا است

   در ادامه حجه الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان با تجلیل از عملکرد اداره کل پزشکی قانونی، ضعف مزمن اعتبارات و امکانات دادگستری و سازمان های تابعه را یکی از معضلات اساسی این دستگاه برشمرد و گفت: عقب ماندگی اعتباری که از سالیان دور وجود داشته، اقدامات انجام شده طی 20 سال اخیر در بخش های مختلف را آنطور که باید به شرایط مطلوب نرسانده است.

   وی مسئولیت را امانتی بر دوش مدیران دانست و اظهار داشت: ما باید از فرصت مدیریتی ایجاد شده در جهت ارائه خدمت صادقانه به مردم در رسیدگی به مشکلات آنان به بهترین وجه مورد استفاده قرار دهیم.

   دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این مراسم، ضمن تجلیل از همکاری های موثر و سودمند پزشکی قانونی با دانشگاه، وضعیت پزشکی قانونی را با 20 سال پیش غیرقابل مقایسه خواند و گفت: پزشکی قانونی استان در طول این سال ها پیشرفت قابل توجهی در همه زمینه های خصوصاً علمی و پژوهشی داشته است.

   وی از ادامه همکاری های علمی و پژوهشی با اداره کل پزشکی قانونی استان در زمینه های مختلف استقبال کرد.

   در این مراسم دکتر صمدی راد مدیر پیشین استان پس از عرض خیر مقدم گزارش مبسوطی از عملکرد اداره کل در زمینه های عمرانی، فنی، آموزشی و پژوهشی ارائه داد. دکتر کمالی سرپرست جدید نیز با سخنانی ضمن ابراز خوشحالی از ایجاد فرصت خدمت در استان آذربایجان شرقی اظهار امیدواری کرد که با همکاری و تعامل سازنده با دادگستری و سایر دادستگاه های ذیربط بتوان به پیشرفت های موجود در مجموعه اداره کل سرعت بیشتری داد.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: