پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات

   بازرسی؛ چشمهای بیدار نظام اداری؛ این واحد به بررسی عملکرد واحدها برای کشف نکات مثبت و منفی آنها و بررسی نحوه فعالیت‌های در حال انجام در واحدهای اداری، مالی، پاسخگویی به مراجعین سازمان و نیز بررسی عملکرد مدیران می‌پردازد.

   معرفی:

   عنوان: اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان پزشکی قانونی کشور
   مدیر کل: دکتر امیدرضا کارگربیده

   نشانی: تهران، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، سازمان پزشکی قانونی کشور، اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، کدپستی 11144

   شرح وظایف:

   اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات به عنوان بازوی نظارتی رییس سازمان در چندین بخش مشغول فعالیت است:

   الف)ارزیابی عملکرد و بازرسی:

   این واحد به بررسی عملکرد واحدها برای کشف نکات مثبت و منفی آنها و بررسی نحوه فعالیت‌های در حال انجام در واحدهای اداری، مالی، پاسخگویی به مراجعین سازمان و نیز بررسی عملکرد مدیران می‌پردازد. در این زمینه کارشناسان واحد ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، به منظور افزایش دقت فرایند ارزیابی، ضمن بررسی‌های لازم، از نظرات کارشناسان دیگر واحدها و کارشناسان مرتبط نیز استفاده کرده و نهایتا گزارش بررسی‌های به عمل آمده را برای اخذ دستور لازم به استحضار ریاست محترم سازمان می رسانند.

   ب) رسیدگی به شکایات:

   مکاتبات مختلف ورودی، شکایات، پیشنهادات و انتقادات از طریق شکواییه حضوری،کتبی، تلفنی، دورنگار و ... به این اداره کل ارسال می‌شود و پس از ثبت در اندیکاتور، توسط مدیر مجموعه بررسی و برای بررسی دقیق‌تر به کارشناس مربوطه ارجاع می شود.کارشناسان این اداره کل ضمن بررسی موضوع، در خصوص موارد گوناگون و به ویژه در خصوص موارد پزشکی و آزمایشگاهی، از نظرات کارشناسی اساتید، پزشکان و سایر کارشناسان با تجربه و مسلط درسازمان نیز استفاده کرده و با در نظر گرفتن دستورالعمل‌های موجود در زمینه‌های مرتبط و جمع‌بندی نظرات کارشناسان، نتیجه بررسی‌های به عمل آمده را به استحضار ریاست محترم سازمان رسانیده و به نحو مقتضی به ذی نفع منعکس می‌کنند.

   ارتباط با ما:

   مشاهده‌کنندگان سایت در صورت بروز مشکل می‌توانند نظرات، پیشنهادات و مشکلات خود را به‌طور خلاصه و با ارایه مدارک و مستندات از یکی از راه‌های ذیل به این اداره کل ارسال کنند:

   1- مکاتبه‌ای: به آدرس واحد

   2- تلفنی: از طریق شماره تلفن 02155890702 و 02155608008

   3- دور نگار: از طریق شماره تلفن 02155890702

   4- حضوری

   5-ارسال شکایات