پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • مرگ بیش از 1100 نفر بر اثر مسمومیت ها در نیمه نخست امسال

   مرگ بیش از 1100 نفر بر اثر مسمومیت ها در نیمه نخست امسال

   در شش ماهه نخست سال جاری یکهزار و 112 نفر بر اثر مسمومیت های مختلف جان خود را از دست دادند. این رقم شامل مسمومیت با گاز منوکسید کربن و مسمومیت با داروها و سموم است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 2.7 درصد بیشتر شده است.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در این مدت از کل تلفات مسمومیت 702 نفر مرد و 410 نفر زن بودند این در حالی است که تعداد مردان فوت شده بر اثر مسمومیت در شش ماهه نخست سال گذشته 700 و تعداد زنان 383 نفر بوده است.

   254 نفر بر اثر گازگرفتگی جان باخته اند

   مطابق آمارهای موجود از کل افراد فوت شده بر اثر مسمومیت در نیمه اول امسال، 254 نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست داده اند. از این تعداد 197 نفر مرد و 57 نفر زن بودند.

   تعداد تلفات مسمومیت با گاز منوکسید کربن در این مدت نسبت به زمان مشابه سال قبل 14.4 درصد افزایش یافته است. قابل ذکر است که بیشترین آمار درگذشتگان از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن مربوط به نیمه دوم هر سال می باشد و این امر توجه جدی هموطنان را در خصوص رعایت اصول ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی می طلبد.

   مرگ 303 نفر با مسمومیت های دارویی

   بر اساس این گزارش همچنین در این مدت، 303 نفر بر اثر مسمومیت های دارویی جان خود را از دست داده اند که از این تعداد 164 نفر مرد و 139 نفر زن بوده اند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 20.2 درصدی داشته است.

   مسمومیت با سموم؛ بیشترین موارد مسمومیت

   این گزارش می افزاید: در نیمه نخست سال جاری بر اساس آمارهای موجود از کل موارد مسمومیت، 555 مورد نیز مربوط به مسمومیت با سموم می باشد که بیشترین تعداد تلفات در حوزه مسمومیت ها را در بر می گیرد.

   از این تعداد 341 نفر مرد و 214 نفر زن بوده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 8.9 درصدی داشته است.

   مسمومیت با سموم شامل مسمومیت و مرگ با قرص برنج(با 392 نفر و با کاهش 7.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل)، دفع آفات نباتی(با 98 نفر و با افزایش 18.1 درصدی نسبت به سال 98)، جونده کش ها (با 14 نفر و با کاهش 39.1 درصدی نسبت به سال قبل)، سیانور(با ده نفر و با کاهش 73.7 درصدی) و سرب (با یک نفر) بوده است. 40 نفر نیز با سایر مواد دچار مسمومیت و مرگ شده اند که 2.4 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: