پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • اخذ پرونده بیمارستانی مراجعین با تبادل الکترونیک

   اخذ پرونده بیمارستانی مراجعین با تبادل الکترونیک

   مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران از تبادل الکترونیک با بیمارستان های میلاد و 19 بیمارستان زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای دریافت پرونده های بیمارستانی مراجعین خبر داد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر مهدی فروزش افزود: به منظور تکریم هرچه بیشتر ارباب رجوع، سرعت رسیدگی به پرونده ها و نیز کاهش ترددهای غیرضروری و پرهیز از جابجایی پرونده ها به شکل فیزیکی، به ویژه در شرایط همه گیری ویروس کرونا، امکان تبادل الکترونیک مراکز پزشکی قانونی استان تهران با بیمارستان میلاد و 19 بیمارستان از بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فراهم شده است.

   وی تصریح کرد: با برقراری امکان تبادل الکترونیک، پرونده بیمارستانی مراجعین به صورت الکترونیکی از این بیمارستان ها برای مراکز پزشکی قانونی ارسال می شود و دیگر نیازی به ارائه فیزیک پرونده نیست.

   مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با بیان اینکه ارتباط با بیمارستان میلاد از یک سال پیش برقرار شده، خاطرنشان کرد: هم اکنون هر یک از مراکز پزشکی قانونی استان تهران می توانند به صورت مستقیم درخواست پرونده مراجعین را از بیمارستان ثبت و پرونده را دریافت کنند.

   وی با قدردانی از همکاری بیمارستان میلاد در اجرایی شدن این امر و برقراری تبادل الکترونیک با پزشکی قانونی، گفت: تاکنون بیش از 300 پرونده از بیمارستان میلاد به شیوه تبادل الکترونیکی دریافت شده است.

   دکتر فروزش ادامه داد: ارتباط الکترونیک با بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سطح استان تهران (19 بیمارستان) نیز از 3 ماه پیش آغاز شده و این اداره کل در تلاش است با رفع موانع موجود میزان دریافت الکترونیکی پرونده بالینی از بیمارستان های مورد نظر را تا پایان سال جاری به صورت 100 درصد عملیاتی کند.

   مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با اعلام آمادگی این اداره کل برای گسترش ارتباط الکترونیک با سایر دانشگاه های علوم پزشکی، گفت: این امر موجب رضایت ارباب رجوع و کارشناسان پزشکی قانونی شده است چرا که پرونده ها حداکثر طی یک روز از زمان درخواست در اختیار پزشکی قانونی قرار می گیرد در حالی که پیش از این، ارائه دستی پرونده ها، گذشته از ایجاد زحمت برای ارباب رجوع، بیش از یک هفته زمان می برد.

   وی تصریح کرد: در شرایط کرونایی کشور و آلودگی محیط های بیمارستانی و همچنین لزوم به حداقل رساندن سفرهای درون شهری، با برقراری این امکان ارباب رجوع ناچار نیستند برای دریافت پرونده پزشکی خود به بیمارستان ها مراجعه کنند که این امر نیز رضایت ارباب رجوع را به همراه داشته است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: