پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • آلودگی خواص و ویروس تردید دو آفت اصلی بصیرت هستند

   آلودگی خواص و ویروس تردید دو آفت اصلی بصیرت هستند

   دبیر ستاد حقوق بشر گفت: "آلودگی خواص" و "ویروس تردید" آفات بصیرت و عامل اصلی فتنه و سست کردن عزم و اراده مردم در جانبداری از حق هستند.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر علی باقری کنی روز یکشنبه در جلسه شورای مدیران سازمان پزشکی قانونی کشور که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، گفت: اگر دشمن در دستیابی به اهدافش ناکام بماند، تلاش می‌کند با فریب مردم آنها را از مسیر درست منحرف کند و چنانچه در این مرحله نیز موفق نشود، ویروس تردید را در میان افکار عمومی ترویج می دهد تا عزم راسخ مردم در صیانت از منافع ملی را دچار اختلال کرده و مرزهای هویت ملت ایران را مخدوش کند و از آب گل‌آلود فتنه، ماهی سیطره و سلطه خود بر مردم را صید کند.

   وی با تاکید بر اینکه ویروس تردید آن‌قدر خطرناک است که حتی می‌تواند پیروزی را به شکست تبدیل کند، افزود: دشمن تلاش دارد تا همه شکست‌های قبلی خود را با ترویج ویروس تردید میان مردم جبران کند که در این چارچوب خواص نقش تعیین‌کننده‌ای برای جلوگیری از تحقق این هدف دشمن دارند.

   دکتر باقری کنی افزود: فتنه که از درون اختلاط میان حق و باطل سر بلند می‌کند، امری درون‌زا نیست، بلکه خواص آلوده با برنامه‌ریزی و به‌ طور هدفمند کاری می‌کنند تا تشخیص حق و باطل برای توده‌های مردم مشکل شود تا در این فضای غبارآلود که تمییز حق و باطل آسان نیست، طعمه خود را که کسب قدرت است، صیدکنند.

   معاون رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اهمیت پیرایش خواص به ویژه خواصی که در جایگاه حاکمیتی قرار می‌گیرند، و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در این خصوص خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم شرط مشروعیت همه مقامات حکومت جمهوری اسلامی را طهارت اقتصادی، عنوان فرمودند. به عبارت دیگر، دوری از هرگونه آلودگی معیار و ملاک صلاحیت کارگزاران جمهوری اسلامی است. به همین جهت رهبر انقلاب دوری از شیطان حرص و گریز از لقمه حرام را از الزامات مسئولان حکومتی در جمهوری اسلامی برشماردند.

   وی اظهار داشت:: شایسته است دست‌اندرکاران حکومت و دستگاه‌های مسئول به فرمایش راهبردی رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم لبیک گفته و برای اجرایی‌ کردن فرمایش معظم‌له مبنی بر این که شرط مشروعیت همه مقامات حکومت جمهوری اسلامی، طهارت اقتصادی است، معیارها و شاخص‌های قانونی را که قابل راستی‌آزمایی و نظارت هم باشد، تعبیه کنند.

   وی با بیان اینکه همواره فتنه‌انگیزان مورد حمایت دشمن هستند، افزود: یکی از کارهای ویژه‌ جریان فتنه آن است که واقع‌نمایی را به‌جای واقع‌گرایی جا بزند. به عبارت دیگر، برنامه فتنه‌گران آن است که آنچه را تأمین‌کننده اهداف جریان فتنه است، به عنوان واقعیت به فکر و ذهن مردم تحمیل کنند، هرچند که مدعای آنها صددرصد خلاف واقع هم باشد.

   دکتر باقری کنی تأکید کرد: عنصر اصلی برنامه سیاسی و رسانه‌ای دشمن در قبال انقلاب اسلامی ترویج ویروس تردید میان مردم است و قصد دارد تا اراده آنها را به چالش بکشد و از این طریق و با کمترین هزینه اهداف تجاوزکارانه و برتری جویانه‌اش را تأمین کند بنابراین باید هوشیارانه اجازه تحقق این هدف را به دشمن نداد.

   وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وقایع و فتنه‌های رخ داده در طول پیروزی انقلاب اسلامی در کشورمان، افزود: در طول بیش از چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ده‌ها فتنه در کشور سر برآورده که با درایت، هوشمندی و شجاعت رهبری و نیز هوشیاری، اخلاص و مجاهدت توده‌های مردم یا قبل از وقوع خنثی شده یا در دستیابی به اهداف خود ناکام مانده‌ است.

   معاون قوه قضاییه خاطرنشان کرد: : فتنه لیبرال‌ها و ملی‌گراها، فتنه بنی صدر، فتنه خلق مسلمان، فتنه گروه‌های چپ، فتنه گروه‌های تروریستی، فتنه روحانیت‌زدایی از حاکمیت، فتنه قائم مقام رهبری و فتنه تحمیل سازش در جنگ تحمیلی، از جمله فتنه‌های دوران 10 ساله نخست انقلاب بود که با درایت امام و میدان‌داری مردم خنثی شد و با وجود تحمیل هزینه‌های زیاد به کشور و مردم، نتوانست به اهداف شوم خود دست یابد.

   وی ادامه داد: فتنه روزنامه‌های زنجیره‌ای، فتنه نمایندگان مجلس ششم، فتنه همراهی صدام در حمله به کویت، فتنه تیر 78، فتنه تجاوزگری‌های طالبان افغانستان و فتنه 88 نیز از جمله فتنه های دوران 30 ساله رهبری آیت‌الله خامنه‌ای است که با وجود بزرگی ابعاد آن و برخورداری از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خارجی، نه تنها ناتوان از کسب موفقیت راهبردی شد، بلکه با درایت رهبری و میدان‌داری مردم، این فتنه‌ها فرصت‌های بی‌نظیری را پیش روی انقلاب اسلامی گذاشت.

   در این جلسه همچنین دکتر عباس مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور، با اشاره به مجاهدت های سردار سلیمانی گفت: شهید سلیمانی در طول سال های بعد از پیروزی انقلاب هیچگاه لباس رزم را از تن بیرون نکرد و در همه حوزه ها عاشقانه به مردم خدمت و برای حفظ و اعتلای نظام تلاش کرد.

   وی افزود: شهید سلیمانی در مواردی که از جنگ هم فارغ می شد در عرصه های دیگری همچون سیل، زلزله و یا هر جا که مردم دچار گرفتاری و مشکل می شدند، با یاری آنان می شتافت و عاشق مردم و کشور بود.

   دکتر مسجدی تصریح کرد: حضور سردار شهید سلیمانی نمونه ای زنده از شاگردان مکتب سید الشهدا بود و ما نیز باید در زندگی رهرو آن شهید بزرگوار و ادامه دهنده راه ایشان باشیم.   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها