پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • پزشکی قانونی به دلیل وظایف حساس نیازمند توجه شایسته به امر گزینش است

   پزشکی قانونی به دلیل وظایف حساس نیازمند توجه شایسته به امر گزینش است

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: پزشکی قانونی سازمانی در حال توسعه و بالندگی است و به دلیل وظایف تخصصی و حساسی که دارد نیازمند توجه به امر شایسته گزینی است.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان، دکتر مسجدی صبح امروز چهارشنبه ۱۷ دی ماه در جلسه ای که به مناسبت گرامیداشت سالروز تاسیس نهاد گزینش و با حضور اعضای هسته گزینش سازمان برگزار شد، افزود: توجه به سند گام دوم انقلاب از جمله الزاماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و هسته گزینش به واسطه نقش مهمی که در کنترل ورودی های سازمان دارد از جمله مجموعه های دخیل در اجرایی کردن این سند محسوب می شود.


   وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سند گام دوم انقلاب تصریح کرد: در این سند تاکید شده که افرادی باید برای کار در سازمان ها و نهادها انتخاب شوند که کاملا به اصول پایبند بوده و چرا ماندن و چگونه ماندن برایشان مهم باشد.
   دکتر مسجدی ادامه داد: مقام معظم رهبری در جای دیگری اشاره دارند که ما در انقلاب تجربه قبلی نداشتیم و با کمک گرفتن از معارف قرآن و اهل بیت توانستیم انقلاب را با تمام موانع، مشکلات، توطئه ها و دشمنی ها گام به گام به جلو ببریم و اهداف این نظام با همت نسل جوان، مومن، باانگیزه و عالم محقق خواهد شد.


   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار داشت: این نکات نشان می دهد که انتخاب افراد شایسته بسیار مهم است و باید مبنا و معیار انتخاب افراد در گزینش نیز همین نکات باشد.


   وی با اشاره به اهمیت کار گزینش در پزشکی قانونی افزود: پزشکی قانونی به عنوان بخشی از سیستم قضایی و جایی که سالانه حدود ۲.۵ میلیون مراجعه به آن صورت می گیرد باید به طور جدی بر این اصول در انتخاب افراد پایبند باشد.
   دکتر مسجدی با ابراز خرسندی از حضور افرادی که در مجموعه گزینش سازمان مشغول خدمت هستند، خاطرنشان کرد: البته شناخته شدن پزشکی قانونی به عنوان یکی از سالم ترین دستگاه های کشور خود موید این مطلب است که انتخاب افراد و توجه به اصول مطرح شده، در گزینش آنان مورد توجه قرار گرفته است و این نشانگر عملکرد خوب مجموعه گزینش در سازمان است.


   در این جلسه همچنین دکتر حمید داودآبادی رییس هسته گزینش سازمان ضمن تشکر از تلاش های همکاران این مجموعه، گزارشی از فعالیت های گزینش ارایه کرد.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها