پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • پذیرفته شدگان آزمون استخدامی تا 25 بهمن مدارک خود را تحویل دهند

   پذیرفته شدگان آزمون استخدامی تا 25 بهمن مدارک خود را تحویل دهند

   معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: پذیرفته شدگان اولیه آزمون استخدامی از 18 تا 25 بهمن ماه فرصت دارند مدارک خود را تکمیل و برای ادامه مراحل پذیرش به پزشکی قانونی تحویل دهند.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر رضا حاج منوچهری با اعلام این مطلب افزود: پذیرفته شدگان اولیه آزمون استخدامی در استان ها در زمان مقرر شده مدارک لازم را به ادارات کل پزشکی قانونی مرکز استان و پذیرفته شدگان استان تهران و ستاد سازمان، مدارک خود را به کارگزینی ستاد سازمان تحویل دهند.


   وی با تأکید بر اینکه مدارک دریافتی از پذیرفته شدگان در استان ها برای کارگزینی ستاد ارسال خواهد شد، اظهار داشت: بعد از 25 بهمن مدارک کلیه پذیرفته شدگان در ستاد سازمان تجمیع و بررسی می شود و پس از تأیید مدارک به سازمان امور اداری و استخدامی کشور ارجاع می شود.


   دکتر حاج منوچهری ادامه داد: مدارک در سازمان امور استخدامی مجدد بررسی و بعد از راستی آزمایی و تأیید اصالت مدارک به سازمان سنجش فرستاده می شود. سازمان سنجش نیز سه برابر ظرفیت مورد نیاز، پذیرفته شدگان را به پزشکی قانونی معرفی می کند که طی مراحل مصاحبه شفاهی و...، افراد حائز بالاترین امتیاز در سازمان استخدام خواهند شد.


   معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان با اشاره به اینکه زمان مصاحبه شفاهی در اواخر بهار 1400 انجام خواهد شد، گفت: با توجه به مراحلی که لازم است برای پذیرش و راستی آزمایی مدارک در سازمان امور استخدامی و نیز سازمان سنجش صورت گیرد به نظر می رسد انجام مصاحبه شفاهی و آزمون اطلاعات ادارای، فنی، حفاظتی، گزینش و .... در اواخر بهار سال 1400 انجام شود.


   معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان با اشاره به اینکه از 200 سهمیه استخدامی اختصاص داده شده به سازمان، 100 نفر پزشک و 100 نفر نیز نیروهای مربوط به بخش های فنی، آزمایشگاهی، تشریح و پشتیبانی بوده است، افزود: از 200 سهمیه استخدامی برای سازمان 41 ردیف یعنی حدود یک پنجم سهمیه، هیچ متقاضی و شرکت کننده ای نداشت.


   وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه در 41 ردیف استخدامی شامل پزشک عمومی (18 نفر)، پزشک متخصص (11 نفر)، تکنسین پزشکی قانونی(7 نفر) و کارشناس آزمایشگاه (5 نفر) هیچ متقاضی نداشتیم و این ردیف ها همچنان خالی هستند.


   به گفته وی ردیف های بدون متقاضی عمدتا مربوط به استان های زنجان، البرز، ایلام، قم، کرمانشاه وگیلان بوده است.

   دکتر حاج منوچهری با یادآوری این موضوع که نبود متقاضی برای برخی ردیف های سازمان موضوع جدیدی نیست، گفت: شناساندن هر چه بهتر سازمان و معرفی خدمات و وظایف و حساسیت و اهمیت آن به جامعه یکی از عوامل کمک کننده در رفع این مشکل خواهد بود.


   معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان افزود: علاوه بر معرفی هر چه بهتر سازمان در بخش های معاینات، کمیسیون های تخصصی، آزمایشگاه و...، تلاش برای افزایش انگیزه ورود به سازمان و نیز ماندگاری نیروها در پزشکی قانونی می تواند موجب برطرف شدن مشکلات مربوط به جذب نیروی مورد نیاز در سازمان شود.


   یادآور می شود پزشکی قانونی سازمانی تخصصی و علمی با بیش از 380 مرکز فعال در کشور است که سالانه به حدود 2.5 میلیون پرونده ارجاعی از محاکم قضایی پاسخ می دهد. حدود 90 درصد خدمات این سازمان مربوط به حوزه معاینات بالینی است که بیش از 30 نوع خدمت مختلف به مراجعین را در بر می گیرد. 5 درصد خدمات مربوط به حوزه آزمایشگاهی، حدود 4 درصد مربوط به معاینه اجساد و 1 درصد نیز مربوط به کمیسیون های تخصصی می باشد.


   این سازمان همچنین به دلیل در اختیار داشتن اطلاعات و آمار منحصر به فرد در حوزه های مختلف از جمله آسیب های اجتماعی، منبع اطلاعاتی غنی برای محققین و پژوهشگران این حوزه است ضمن آنکه با برگزاری دوره های آموزشی و بازآموزی به ویژه برای پزشکان و قضات و نیز انجام طرح ها و خدمات پژوهشی جایگاه ویژه ای در بخش های آموزشی و پژوهشی دارد.


   گفتنی است پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی اخیر می توانند سئوالات و ابهامات خود را در خصوص مدارک مورد نیاز و نحوه ارائه آن از امور اداری ستاد سازمان به شماره 55617785 مطرح نمایند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها