پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • افتتاح سه پروژه در استان مازندران

   افتتاح سه پروژه در استان مازندران

   همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر، صبح امروز یکشنبه 19 بهمن ماه با حضور دکتر رضا حاج منوچهری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی و دکتر حامد نائیجی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان در جلسه شورای قضایی استان مازندران، سه پروژه عمرانی در این استان به بهره‌برداری رسید.

    
   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، حجت الاسلام والمسلمین اکبری رییس کل دادگستری استان مازندران در جلسه شورای قضایی استان، گفت: پزشکی قانونی سازمانی کارشناسی و تخصصی زیرمجموعه قوه قضاییه است که در صدور احکام پرونده های قضایی و اقامه عدل نقش بسیار مهمی دارد.

   حجت الاسلام اکبری تصریح کرد: عدلیه و دادگستری یکی از مهم‌ترین وجوه انقلاب اسلامی است و اساس قیام انبیا و ائمه، برقراری قسط و عدل و برچیده شدن ظلم بوده است و برای نیل به این هدف مشکلات و مشقت های زیادی را متحمل شده اند.

   وی با اشاره به جدیت سیستم قضایی در مبارزه با فساد، موارد فسادهای موجود را غیرسیستماتیک و غیرگسترده دانست و بر عزم جدی سیستم قضایی برای مبارزه با آن تاکید کرد.

   رییس کل دادگستری استان مازندران در ادامه تلاش برای اقامه عدل را از افتخارات کارگزاران نظام در قوه قضاییه عنوان و نقش پزشکی قانونی را در تحقق عدالت بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: نظرات کارشناسان پزشکی قانونی در حکم قاضی، اتقان آرا و سرعت رسیدگی و در نهایت استقرار عدالت مهم و تاثیرگذار است.

   حجت الاسلام اکبری در ادامه با اشاره به مشکلات و نیازهای سازمان پزشکی قانونی خاطرنشان کرد: پزشکی قانونی مجموعه ای حاکمیتی است و به دلیل مشکلاتی که دارد نیازمند توجه جدی مسئولان است تا بتواند بیش از پیش در تحقق عدالت موثر باشد.

   وی با قدردانی از مسئولان پزشکی قانونی کشور و استان به دلیل اهتمام در تکمیل پروژه های استانی، توجه به کاستی های پزشکی قانونی استان در حوزه نیروی انسانی را از جمله موارد ضروری برشمرد.

   رییس کل دادگستری استان همچنین با تبریک ۴۲ امین سالگرد پیروزی انقلاب، ابراز امیدواری کرد: با تلاش و مجاهدت بیشتر مردم عزیز و مسئولین کشورمان و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری و تاسی از سیره امام راحل (ره) این انقلاب در مسیر رشد و بالندگی به پیش برود و به انقلاب حضرت ولیعصر (عج) متصل شود.

   گفتنی است در حاشیه این جلسه ساختمان اداری و معاینات پزشکی قانونی شهرستان رامسر به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

   ساختمان آزمایشگاه و تشریح پزشکی قانونی ساری و ساختمان اداری و معاینات شهرستان نور نیز در این سفر با حضور دکتر حاج منوچهری و دکتر نائیجی و جمعی از مقامات استانی به بهره‌برداری رسید.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها