پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • پزشکی قانونی در عین خدماتی بودن، مجموعه ای علمی است

   پزشکی قانونی در عین خدماتی بودن، مجموعه ای علمی است

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: حدود یک سوم پرونده های قضایی به پزشکی قانونی ارجاع می شود و این سازمان در عین خدماتی بودن، مجموعه ای علمی وتنها سازمان در سیستم قضایی است که اعضای هیئت علمی در آن مشغول به کار هستند.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر عباس مسجدی صبح امروز سه شنبه 21 بهمن ماه در مراسم افتتاح ساختمان آزمایشگاه و تشریح پزشکی قانونی کردستان خاطرنشان کرد: حدود ۴۰ نوع خدمت در قالب معاینات بالینی توسط سازمان به مردم ارائه می شود که ۹۰ درصد کار سازمان را به خود اختصاص می دهد.
   دکتر مسجدی تشریح را از جمله خدمات تخصصی سازمان عنوان و خاطرنشان کرد: حدود ۴ درصد خدمات سازمان مربوط به بخش تشریح است و با وجود آنکه تصور عموم از پزشکی قانونی تنها تشریح و معاینه جسد است این خدمت درصد کمی از خدمات سازمان را دربرمی گیرد.
   وی آزمایشگاه و کمیسیون را از دیگر حوزه فعالیت های تخصصی سازمان دانست و افزود: در این بخش ها نیز شاهد پیشرفت ها و دست یابی به موفقیت های خوبی بوده ایم.
   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به اینکه پزشکی قانونی امروز در مرز دانش حرکت می کند، تصریح کرد: طی سال های اخیر کشور در عرصه های مختلف علمی پیشرفت های زیادی داشته از جمله در حوزه علوم پزشکی که پیشرفت های محقق شده در پزشکی قانونی نیز در همین راستا است.
   دکتر مسجدی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با اجرایی شدن سند تحول قوه قضائیه زمینه گسترش هر چه بیشتر عدالت و ارائه هرچه بهتر خدمات در سیستم قضایی به مردم کشور فراهم شود.
   حجت الاسلام والمسلمین حسینی رییس کل دادگستری استان کردستان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی و دستگاه قضا امروز در قالب افتتاح این ساختمان به مردم عزیز استان کردستان هدیه شد، گفت: راه اندازی این ساختمان منجر به تسهیل خدمت رسانی به مردم و تسریع دادرسی و نیز کیفیت بخشی به کار سیستم قضایی در استان می شود .
   وی با ابیان اینکه پزشکی قانونی دستگاهی خدمت رسان است، اظهار داشت: به روز رسانی وسایل، تجهیزات و امکانات در راستای ارتقای کیفیت اقدامی بسیار مهم است که امیدواریم با افتتاح این ساختمان خدمات بهتر و با کیفیت تری به مردم ارایه شود.
   رییس کل دادگستری استان کردستان خاطرنشان کرد: کمبود نیرو در پزشکی قانونی یکی از مشکلات بارز و اساسی این سازمان است و رفع این مشکل نیازمند همراهی و همکاری مسئولان مربوط است.
   در این مراسم دکتر خانی آباد مدیر کل پزشکی قانونی استان کردستان نیز گزارشی از مراحل ساخت پروژه اداره کل پزشکی قانونی استان ارائه کرد.

   گفتنی است پروژه سالن تشریح و آزمایشگاه پزشکی قانونی سنندج از پروژه های سفرهای استانی دولت قبل و مصوب سال 1386 است که با زیربنای دو هزار و 892 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 90 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها