پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • رشد تلفات تصادفات در دی ماه

   رشد تلفات تصادفات در دی ماه

   با وجود کاهش 12.9 درصدی تلفات حوادث رانندگی در ده ماهه امسال، آمار قرباینان تصادفات در دی ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.3 درصد و نسبت به ماه پیش از آن (آذر ماه) 10.6 درصد بیشتر شده است.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در دی ماه امسال یکهزار و 110 نفر در حوادث رانندگی جان باختند در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل یکهزار و 96 و در آذر ماه یکهزار و سه نفر بوده است.

   بر اساس این آمار به نظر می رسد با کاهش برخی محدودیت های کرونایی و شروع مجدد سفرها، شاهد افزایش آمار تلفات حوادث رانندگی در ماه گذشته بوده ایم؛ بنابراین با توجه به محرومیت هموطنان از مسافرت طی ماه های اخیر به دلیل محدودیت های کرونایی،‌ لازم است در صورت صدور مجوز سفر از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، تمهیداتی برای کاهش حوادث رانندگی و به دنبال‌آن تلفات جاده ای نیز اعمال شود.

   این در حالی است که انتظار می رود هموطنان عزیز نیزضمن پرهیز از سفرهای غیر ضروری، در صورت ضرورت انجام سفر، حتما نکات و هشدارهای بهداشتی را مورد توجه قرار داده و قوانین و توصیه های راهنمایی و رانندگی را نیز با دقت رعایت کنند تا ضمن جلوگیری از اوج گیری مجدد بیماری کرونا، شاهد تلفات کمتر در حوزه تصادفات باشیم.

   مرگ بیش از 12 هزار نفر در تصادفات ده ماهه

   بنا بر آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور در ده ماهه امسال 12 هزار و 888 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند. از کل تلفات حوادث رانندگی در این مدت، 10 هزار و 613 نفر مرد و دو هزار و 275 نفر زن بودند.

   در این مدت استان های فارس با یکهزار و 37، تهران با 974 و اصفهان با 821 مورد فوتی، بیشترین و استان های ایلام با 95، کهگیلویه و بویراحمد با 148 و چهارمحال و بختیاری با 165 فوتی کمترین آمار تلفات را داشته اند.

   کاهش 23 درصدی مصدومان

   در ده ماهه امسال 234 هزار و 389 مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد 175 هزار و 716 نفر مرد و 58 هزار و 673 نفر زن بودند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها