پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • سند تحول، منشور کاری سازمان در سال 1400 است

   سند تحول، منشور کاری سازمان در سال 1400 است

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با ترسیم چهارچوب و اهداف اصلی سازمان پزشکی قانونی در سال جاری، سند تحول قضایی را منشور کاری سازمان در سال 1400 عنوان کرد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر عباس مسجدی صبح امروز یکشنبه 15 فروردین ماه در اولین جلسه شورای مدیران در سال جاری با اشاره به برنامه های سازمان در سال پیش رو که از سوی مقام معظم رهبری سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام گرفته، گفت: صبر بر مشکلات، توجه به نیازمندان و افرادی که زبان دفاع از خود ندارند و نیز پرهیز جدی از بداخلاقی از جمله مواردی است که در اجرای برنامه ها و انجام وظایف در سال جاری باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

   وی با تأکید بر لزوم ایمان و اعتقاد به خداوند و نیز اعتماد به خود و خودباوری در انجام فعالیت ها، افزود: از آنجا که پزشکی قانونی سازمانی خدمت رسان و در مواجهه مستقیم با مردم به ویژه افراد آسیب دیده و متألم است باید از نفوذ رخوت و سستی در مجموعه ممانعت و موانع و مشکلات موجود را در اولین فرصت ممکن و در سریع‌ترین زمان برطرف کنیم تا شاهد آثار، مواهب و برکات آن برای سازمان و مردم باشیم.

   دکتر مسجدی نظارت دقیق بر زیرمجموعه را از دیگر برنامه های سال جاری سازمان برشمرد و اظهار داشت: برای مدیریت خوب نیازمند نظارت و شفافیت هستیم بنابراین لازم است که تمامی مدیران بر حوزه های زیرمجموعه خود نظارت و سرکشی دائم داشته باشند تا ضمن احصای مشکلات و موانع برای برطرف کردن آن برنامه ریزی کنند.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های سال جاری اتمام پروژه ها و برنامه های نیمه تمام سال 1399 است که از آن جمله می توان به اتصال کامل مراکز به کلانتری ها، گسترش ارتباط الکترونیک با مراکز درمانی جهت دریافت مدارک، پیگیری توافقات با دستگاه های مختلف و ... اشاره کرد.

   دکتر مسجدی در ادامه از اقدامات قابل توجه در حوزه ساخت کیت های ژنتیک و تجهیزات آزمایشگاهی خبر داد و گفت: در سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در حوزه تهیه و تولید کیت های ژنتیک و تجهیزات آزمایشگاهی صورت گرفت که امیدواریم به زودی شاهد خبرهای خوبی در این زمینه باشیم.

   وی با اشاره به اطلاع رسانی شفاف و استفاده مناسب از فضای رسانه تصریح کرد: برای انعکاس فعالیت ها و خدمات گسترده سازمان باید از فضای رسانه و ابزار هنر به نحو مناسبی استفاده شود.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور موضوع هوشمندسازی را از امور مهم مورد توجه قوه قضاییه در سال جاری عنوان کرد و افزود: بحث قوه قضاییه هوشمند امر مهمی است که در قوه قضاییه به طور جدی در حال پیگیری است و ما نیز در سازمان باید به این موضوع به طور جدی توجه کرده و با بهره‌گیری از تکنولوژی های نوین برای ایجاد سهولت در دسترسی مردم به خدمات اقدام کنیم.

   وی با اشاره به آثار بهره گیری از ابزارهای نوین در ارتقای خدمات سازمان در بخش های مختلف گفت: ارتقای سازمان در حوزه های مختلف به نحوی که موجب تسهیل ارائه خدمت به مردم شود، باید مورد توجه قرار گیرد که از آن جمله می توان به استفاده از سیستم ویدئوکنفرانس در کمیسیون های تخصصی در سطح کشور اشاره کرد که ضمن ایجاد سهولت برای مردم، سرعت و دقت رسیدگی به پرونده ها را نیز به نحو چشمگیری افزایش داد.

   دکتر مسجدی همچنین با تأکید بر اهمیت برنامه های آموزشی و پژوهشی در سازمان اظهار داشت: در سال جاری برنامه های آموزشی و پژوهشی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و ضمن ارتقای فعالیت های این حوزه ها،‌ برنامه های در دست اجرا ماننداصلاح کوریکولوم رشته تخصصی پزشکی قانونی، پیگیری تفاهم نامه های آموزشی و پژوهشی با سایر دستگاه ها و... باید با جدیت پیگیری شود.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور استفاده از ظرفیت نخبگانی و برگزاری نشست با نخبگان حوزوی و دانشگاهی، هماهنگی بخش های مختلف سازمان در راستای اهداف سازمانی، صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع و نیز توجه جدی به حقوق عامه مردم را از دیگر اهداف و برنامه های سال پیش رو دانست.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها