پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • مجموعه پزشکی قانونی برای جامعه علمی ناشناخته است

   مجموعه پزشکی قانونی برای جامعه علمی ناشناخته است

   رییس اندیشکده پزشکی قانونی گفت: سازمان پزشکی قانونی برای بسیاری از افراد و به ویژه برای جامعه علمی کشور ناشناخته است و باید راهکارهایی برای شناساندن این مجموعه علمی و تخصصی اندیشیده شود.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر عبدالرزاق برزگر عصر دیروز دوشنبه 23 فروردین در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره کارآفرینی مرکز تحقیقات پزشکی قانونی با قدردانی از برگزار کنندگان و شرکت کنندگان این جشنواره گفت: برگزاری جشنواره کارآفرینی گامی مؤثر در شناساندن پزشکی قانونی و جذب و استفاده از ظرفیت های علمی دانشمندان ونخبگان کشور در پزشکی قانونی است.

   وی افزود: پزشکی قانونی برای انجام وظایف و تحقق اهداف خود نیازمند دانش و فناوری های روز در زمینه های مختلف تشخیص زمان مرگ، زمان بروز صدمات، مسمومیت ها و .... است که با بهره‌گیری از علوم و تکنولوژی جدید می توان به آن دست یافت.

   دکتر برزگر با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت های فناوری اطلاعات در پزشکی قانونی اظهار داشت: با استفاده از دانش روز در حوزه فناوری اطلاعات می توان زمینه ایجاد پزشکی قانونی هوشمند را فراهم کرد.

   وی مهم ترین اصل در ارائه طرح و ایده برای پزشکی قانونی را توجه به سرعت و دقت بالا عنوان و تصریح کرد: بسیاری از ایده ها و طرح هایی که به پزشکی قانونی پیشنهاد می شود قابلیت اجرا دارد اما به دلیل توجه نکردن به امر سرعت و دقت نمی توان آن طرح یا ایده را در پزشکی قانونی عملیاتی کرد.

   رییس اندیشکده پزشکی قانونی اظهار امیدواری کرد که با تدبیر و ابتکار عمل مرکز تحقیقات، زمینه برای حضور دانشمندان کشور در عرصه پزشکی قانونی و استفاده از توان و ظرفیت های علمی آنان در سازمان فراهم شود و محققان نیز با برخورداری از ظرفیت های سازمان و نیز آشنایی بیشتر با نیازها و خواسته های سازمان بتوانند طرح هایی مؤثرتر و کاربردی تر ارائه دهند.

   دکتر برزگر در پایان خاطرنشان کرد: پزشکی قانونی با استفاده از تکنولوژی و علوم جدید می تواند نه تنها در کشور بلکه در سطح منطقه و جهان به جایگاه ویژه ای دست یابد ضمن آنکه می تواند دانش و توانمندی خود را به دیگر کشورها نیز منتقل کند.

   گفتنی است در این مراسم و پس از نهایی شدن داوری ها چهار طرح به عنوان طرح های برتر انتخاب شدند که اسامی آن ها به شرح زیر است:
   نفر اول: دکتر طیبه بنی اسدی - پلتفرم الکترونیکی تبادل دانش و اشتراک گذاری تجربیات پزشکی قانونی
   نفر دوم: دکتر شیرین حکمتی راد - کیت تشخیص سریع مهم ترین عوامل مسمومیت دارویی و خودکشی در ایران
   نفرات سوم: دکتر علی اصغر رضوانی - آنالیز وطراحی داشبورد نرم افراز کمیسیون های پزشکی قانونی کشور
   و مهندس مهدی محجوب - مجازی سازی مغز انسان به صورت بازسازی حجمی
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها