پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • افزایش تلفات تصادفات نوروزی در آمار اولیه پزشکی قانونی

   افزایش تلفات تصادفات نوروزی در آمار اولیه پزشکی قانونی

   بنابر آمار اولیه اعلام شده از سوی واحد آمار سازمان پزشکی قانونی کشور، در نوروز سال جاری به طور متوسط روزانه 47.6 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با متوسط تلفات روزانه تصادفات در مدت مشابه سال قبل رشد 84 درصدی داشته است.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در ایام نوروز امسال با وجود شرایط شیوع کرونا در کشور شاهد افزایش چشمگیر حجم سفرها و ترددهای بین شهری نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم و همین موضوع آمار تلفات حوادث رانندگی را با رشدی قابل توجه مواجه کرده است.

   مطابق آمارهای اولیه جمع آوری شده در سازمان پزشکی قانونی کشور، در نوروز امسال (از 25 اسفند 1399 تا 15 فروردین 1400) 999 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد 777 نفر مرد و 222 نفر زن بودند. این در حالی است که آمار تلفات تصادفات در نوروز سال گذشته (1399) در همین بازه زمانی، به دلیل محدودیت های اعمال شده بر سفرها و نیز همراهی هموطنان عزیز، کمترین رقم طی سال های گذشته بوده و 517 مورد گزارش شده بود.

   همچنین از آنجا که سال گذشته "کبیسه" بود؛ مقایسه آمار اولیه تلفات تصادفات با مدت مشابه سال قبل بر اساس متوسط مرگ و میر روزانه در بازه زمانی مشابه دو سال انجام شده است. بر این اساس متوسط مرگ در حوادث رانندگی نوروز امسال 47.6 نفر بوده که در مقایسه با متوسط تلفات روزانه تصادفات در نوروز گذشته (25.9 نفر)، 84 درصد بیشتر شده است.

   یادآور می شود بر اساس تعاریف و استانداردهای موجود، آمار نهایی حوادث رانندگی نوروز هر سال تا نیمه اردیبهشت ماه پس از مشخص شدن وضعیت مصدومین تصادفات این ایام، جمع آوری و پس از تجزیه و تحلیل منتشر می شود.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها