پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • اعتقاد به "ما می توانیم" مهم‌ترین شاخص مدیر انقلابی است

   اعتقاد به "ما می توانیم" مهم‌ترین شاخص مدیر انقلابی است

   معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان پزشکی قانونی کشور اعتقاد جدی به "ما می‌توانیم" و ایمان به این اصل را از شاخصه‌های اصلی مدیران انقلابی برشمرد و افزود: اعتقاد به اصل ما می‌توانیم مدیران را به موفقیت می رساند و موجب پویایی و تحرک مجموعه خواهد شد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور دکتر رضا حاج منوچهری روز شنبه 27 شهریور در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر که با حضور رئیس کل دادگستری استان، جمعی از مسئولین سازمان پزشکی قانونی کشور و مقامات استانی برگزار شد؛ با اشاره به شاخص های مدیران انقلابی افزود: مدیران موفق برای مدیریت بر یک مجموعه باید نقشه راه و مسیری مشخص داشته باشند که در این راستا فرمایشات مقام معظم رهبری نقشه راه مدیران و تعیین کننده شاخصه های مهم مدیریت خواهد بود.

   وی اظهار داشت: از مهم ترین شاخصه های مدیران انقلابی توکل و توسل به خدای بزرگ است چرا که با توکل و توسل به خداوند می‌توانیم به خودباوری که یک اصل در مدیریت است دست یابیم.

   وی تصریح کرد: مدیران انقلابی به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "ما می توانیم" اعتقاد قلبی دارند و ایمان دارند که می‌توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم همانطور که در طول ۸ سال دفاع مقدس توانستیم با رشادت های سربازان اسلام کارهای بسیار بزرگی انجام دهیم.

   معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان پزشکی قانونی کشور، دشمن شناسی، ارتباط مناسب با کارمندان، شناسایی نقاط ضعف و یافتن راهکارهایی برای آن، فاصله گرفتن از شیوه های سنتی مدیریت و حرکت به سمت شیوه های نوین و نیز تاکید بر اصل خدمتگزاری به مردم را از دیگر شاخص های مدیران موفق بر شمرد.

   دکتر حاج منوچهری با اشاره به این که حضرت امام خمینی (ره) بزرگ ترین شأنیت خود را نهضت خدمتگزاری به مردم عنوان می کردند، اظهار داشت: جایگاه خدمت رسانی به مردم در هر پست و سمتی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و ما در هر کسوتی، چه مدیر و چه کارمند باید به بهترین شکل به مردم ارائه خدمت کنیم.

   وی خاطر نشان کرد: مدیران برای موفقیت در تحقق اهداف خود باید از نیروی انسانی مناسب نیز برخوردار باشند و اگر مدیری همراهی نیروهای مناسب را در کنار خود نداشته باشد نمی تواند به تنهایی به اهداف والای مدیریتی دست یابد؛ بنابراین وجود نیروی انسانی متخصص و دلسوز از دیگر شاخصه‌هایی است که می‌توان برای یک یک مدیران موفق در نظر گرفت.

   دکتر حاج منوچهری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیکی هفته دفاع مقدس افزود: هم اکنون که در آستانه هفته دفاع مقدس قرار داریم یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی را گرامی می داریم؛ امروز نام و یاد شهدا زینت بخش مجالس و محافل ماست و امیدواریم به گونه‌ای عمل کنیم که شهدا از ما راضی و خشنود باشند و در روز باقی نیز در معیت این بزرگواران و همراهی آنان قرار داشته باشیم. وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار امیدواری کرد که با پایان یافتن شرایط کرونا در جهان و کشورمان بتوانیم به زودی و با آرامش خاطر به زیارت آن امام بزرگوار نائل آییم.

   معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان در پایان با قدردانی از تلاش ها و خدمات دکتر امینی در طول ۳ سال مدیریت اداره کل پزشکی قانونی استان بوشهر، برای دکتر علی سامانپور مدیرکل جدید استان آرزوی موفقیت کرد و خواستار همراهی هر چه بیشتر مقامات و مسئولین استانی با پزشکی قانونی برای رسیدگی بهتر و سریع تر به پرونده های قضایی مردم شد.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: