پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • انعکاس دستاوردها، موجب آگاهی مردم از زحمات همکاران سازمان می شود / برای بهبود هرچه بیشتر شرایط تلاش می کنیم

    انعکاس دستاوردها، موجب آگاهی مردم از زحمات همکاران سازمان می شود / برای بهبود هرچه بیشتر شرایط تلاش می کنیم

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: انعکاس دستاوردها و خدمات، ضمن معرفی دستاوردهای سازمان باعث ارتقای دستگاه و در عین حال آگاهی مردم از زحمات فرزندان این ملت در مجموعه پزشکی قانونی می شود.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر عباس مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی صبح امروز یکشنبه 22 اسفند، در آخرین جلسه شورای مدیران سال 1400، با تبریک میلاد حضرت حجت علیه السلام، گفت: دنیای امروز دنیای گناه، بی عدالتی و زورمداری است در حالی که دنیای ظهور دنیای عدالت و مهرورزی است و این به مردم دنیا برای آینده بهتر امید می دهد و امیدواریم به دنیایی عاری از هر گونه خشونت،گناه و پستی دست یابیم.

   وی با قدردانی و تشکر از خدمات مدیران و کارکنان سازمان در سراسر کشور طی یکسال گذشته، افزود: از تلاش ها و خدمات جهادی و خالصانه همکاران در مراکز پزشکی قانونی کشور سپاسگزارم به ویژه آنکه در سال 1400 دستاوردهای زیادی برای سازمان داشتیم.

   وی اظهار داشت: با وجود موفقیت ها و دستاوردهای یکسال گذشته اما به دلیل باقی ماندن کارهای زیادی که باید انجام شود، طبعا به این حد از توفیقات قانع نبوده و بسنده نمی کنیم و باید تمام تلاشمان را برای بهبود شرایط سازمان و خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم به کار بگیریم.

   دکتر مسجدی به چند نکته و لزوم پیگیری آن در سال آتی نیز اشاره و تصریح کرد: پیگیری توافقات انجام شده داخلی و بین سازمانی و تمام مواردی که جزو تعهدات همکاران است باید محقق بشود و اگر مواردی از سال جاری باقی مانده باید در ابتدای سال آینده به انجام برسد.

   وی تکریم ارباب رجوع، عدم اطاله دادرسی وکندی کار، نظم و نظام در کار و شرایط محیطی، در دسترس مردم بودن، شفافیت، بهبود کیفیت کار و... را از موارد اصولی عنوان کردکه باید دائما مورد توجه باشد و مدیران استان ها باید نسبت به این امور حساس و پیگیر باشند.

   دکتر مسجدی با تأکید بر اینکه سازمان پزشکی قانونی جزو سالم ترین دستگاه هاست افزود: وجود حتی یک مورد تخلف هم در سازمان زیاد است بنابراین توجه به نظارت های مستمر و دقیق از جدی ترین مطالبات ماست و این کار نباید صرفا محدود به مجموعه های نظارتی باشد و مدیران هم در این زمینه مسئول هستند.

   به گفته وی این امر صرفا ناظر به بحث تخلفات نیست بلکه اگر نقصی در جایی وجود دارد باید نسبت به رفع آن و ارائه آموزش های لازم و... اقدام کرد تا به این ترتیب مانع کاهش کیفیت خدمات و نقصان در ارائه خدمات بشویم.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با تاکید بر اینکه سند تحول منشورکاری ماست و باید محقق شود، گفت: مقام معظم رهبری از قوه قضائیه انتظاراتی دارند و قوه هم از ما و لذا باید تمام توانمان را در این مسیر و تحقق اهداف به کار بگیریم و هرچند کارهای زیادی در این حوزه انجام شده اما هنوز فاصله ما تا تحقق کامل اهداف زیاد است.

   دکتر مسجدی انعکاس دستاوردها و خدمات سازمان را از دیگر مسائل مهم که باید مورد توجه قرار گیرد عنوان کرد و گفت: معرفی دستاوردهای سازمان باعث ارتقای دستگاه و در عین حال آگاهی مردم از زحمات فرزندان این ملت در این سازمان می شود.

   وی استفاده از ظرفیت خیرین و نخبگان و توجه به امر صرفه جویی را از دیگر موارد با اهمیت دانست و افزود: گزارشات دریافتی از اقدامات انجام شده در حوزه صرفه جویی باعث خوشحالی است اما این امر باید به صورت مداوم مد نظر باشد. این شامل توجه به کاهش زمان ارائه خدمات در عین حفظ کیفیت برای پیشگیری از اتلاف وقت و عمر مراجعین هم می شود.

   رییس سازمان همچنین از مدیران مراکز پزشکی قانونی خواست که در رفع مشکلات موجود در فرایندهای مختلف با جدیت پیگیر باشند و حتی از کنار مشکلات کوچک به سادگی نگذرند و ضمن احصای مشکلات، حتما در رفع آن ها هم کوشا باشند.

   وی با بیان اینکه کار نباید وابسته به ساعت اداری و روزکاری باشد، یادآور شد: مسوولین، باید به مردم پاسخگو باشند و هرچند مشکلات و موانع وجود دارد اما با توکل به خداوند، توسل، تفکر و عقلانیت و تلاش و جدیت، کارهای سخت، سهل می شود، چنانکه در سازمان هم شاهد کار شبانه روزی همکاران هستیم.

   دکتر مسجدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمن استراتژی های مختلفی را برای ضربه به کشور و نظام ما در پیش گرفته، گفت: هدف اول دشمن آن است که داشته ها و پیشرفت هایمان را مخفی کند. امروز جنگ رسانه هاست که از طریق اتاق های فکر برنامه ریزی و هدایت می شود.

   وی ادامه داد: هدف دوم آنها ضریب دادن به کاستی های احتمالی و بزرگ کردن مشکلات و برنامه سوم آنان بزرگ کردن پیشرفت های برخی کشورها و خصوصا دشمنان ماست که در کنار کوچک جلوه دادن پیشرفت های کشور، تلاش می کنند بذر ناامیدی را در وجود مردم بکارند و آنان را از بهتر شدن شرایط دلسرد کنند.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور برنامه چهارم دشمنان را تسری فساد برخی افراد به تمام نظام و تمامی خادمین کشور و مردم برشمرد و افزود: برنامه پنجم دشمن کوچک کردن و حتی مشوه کردن چهره نخبگان، دانشمندان و افراد خدومی است که در حوزه های مختلف علمی و اجرایی مشغول خدمت به کشور و مردم هستند.

   دکتر مسجدی در پایان با تبریک سال جدید، ایامی خوش توام با سلامت و امنیت و پیشرفت های روزافزون برای کشور، مردم و پرسنل خدوم سازمان آرزو کرد.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: