پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • برگزاری بیش از 1800 جلسه ویدئوکنفرانسی کمیسیون ها در سال گذشته

   برگزاری بیش از 1800 جلسه ویدئوکنفرانسی کمیسیون ها در سال گذشته

   در پی تصمیم سازمان پزشکی قانونی کشور مبنی بر برگزاری ویدئوکنفرانسی جلسات نوبت دوم و سوم جلسات کمیسیون های تخصصی، در سال گذشته (1400)، یکهزار و 840 جلسه کمیسیون به شکل ویدئوکنفرانس برگزار شد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، از دی ماه سال 1398 و با شیوع ویروس کرونا در کشور، برگزاری ویدئوکنفرانسی جلسات کمیسیون با هدف کاهش ترددهای غیرضروری مردم در پزشکی قانونی آغاز شد، در ابتدای اجرای این طرح تنها جلسات نوبت سوم کمیسیون (مرکزی)، به این شکل اجرا و برگزار می شد اما نتایج حاصل از آن و رضایت مندی مردم و کارشناسان کمیسیون ها موجب شد زمینه برگزاری جلسات ویدئوکنفرانسی در کمیسیون های نوبت دوم هم فراهم شود؛ بنابراین از اوایل سال 1399 بخش قابل توجهی از جلسات نوبت دوم و سوم کمیسیون ها به شکل غیرحضوری و در قالب ویدئوکنفرانس برپا شد و تهدید کرونا فرصتی را برای سازمان فراهم کرد که بتواند خدمات بهتر و سریع تری را در این حوزه به مردم ارائه دهد.

   بر اساس این گزارش هدف از برگزاری ویدئوکنفرانسی جلسات کمیسیون تکریم ارباب رجوع، کاهش ترددهای غیرضروری مردم و تسریع در پاسخدهی به پرونده ها است ضمن آنکه این شکل برگزاری به دلیل امکان بهره مندی از کارشناسان توانمند و زبده استان های مختلف برای یک پرونده، کیفیت رسیدگی ها را نیز افزایش داده است.

   بازخورد مناسب و نتایج مثبت و قابل توجه جلسات ویدئوکنفرانسی کمیسیون ها همچون ارتقای کیفیت رسیدگی، تسریع در پاسخدهی، از بین بردن شائبه آشنا بودن پزشک مورد شکایت با کارشناسان کمیسیون (به دلیل استفاده از کارشناسان دیگر استان ها)، کاهش ترددهای غیرضروری مردم، امکان استفاده از کارشناسان استان های مختلف برای یک پرونده و در نتیجه جبران کمبود کارشناس در برخی رشته های تخصصی و فوق تخصصی در برخی استان ها و در نتیجه تسریع در برگزاری آن کمیسیون ها و ... موجب شد که اجرای این طرح در کمیسیون های نوبت دوم و سومی که نیاز به معاینه و حضور ارباب رجوع ندارد، همچنان ادامه یابد تا مردم از نتایج آن منتفع شوند.

   بر همین اساس در سال گذشته (1400)، یکهزار و 840 جلسه کمیسیون به شکل ویدئوکنفرانس برگزار شد که از این تعداد 859 جلسه نوبت دوم(استان های همجوار) و 981 جلسه نوبت سوم (کمیسیون مرکزی) بودند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها