پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • سفر دکتر مسجدی به شیراز و دیدار با مقامات استانی

   سفر دکتر مسجدی به شیراز و دیدار با مقامات استانی

   دکتر عباس مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در سفری یک روزه به شیراز، ضمن بازدید از مرکز پزشکی قانونی استان با رییس کل دادگستری و استاندار فارس دیدار و گفت و گو کرد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر مسجدی صبح روز چهارشنبه 21 اردیبهشت ماه، در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین موسوی رییس کل دادگستری استان فارس با اشاره به عملکرد پزشکی قانونی و گستردگی خدمات آن گفت: پزشکی قانونی سازمانی خدمت رسان و در عین حال علمی و تخصصی است که با وجود مشکلات، محدودیت ها و تنگناهای جدی در حوزه های فنی همواره تلاش کرده به بهترین نحو و با رعایت تکریم به مراجعان ارائه خدمت کند.

   وی با قدردانی از همکاری مجموعه دادگستری با پزشکی قانونی استان، به برخی مشکلات وکمبودهای پزشکی قانونی فارس اشاره کرد و خواستار مساعدت و حمایت هرچه بیشتر در جهت رفع این مشکلات شد.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور، همچنین با تأکید بر لزوم راه اندازی مرکز پزشکی قانونی در شهرستان های دارای مرکز قضایی، خاطرنشان کرد: عدالت در دسترسی به خدمات یکی از اهداف و اولویت های مهم سازمان در راستای تأمین رفاه و آسایش مردم است که در این مسیر مساعدت و همراهی دستگاه های استانی بسیار کمک کننده خواهد بود.

   دکتر مسجدی با اشاره به تلاش سازمان در جلب مشارکت خیرین کشور جهت انجام پروژه ها و تجهیز مراکز سازمان در راستای عدالت در دسترسی به خدمات و نیز کمک به احقاق حقوق مردم، ضمن دعوت از تمامی خیرین جهت مشارکت در این امر خیر افزود: بر اساس تفاهم نامه ای که میان سازمان و مجمع خیرین سلامت کشور منعقد شده است مساعدتی در زمینه شروع پروژه مرکز پزشکی قانونی استهبان از سوی خیرین عزیز استان فارس به انجام رسید که امیدواریم با تداوم این حمایت ها، امکان ساخت و راه اندازی این مرکز و به تبع آن زمینه ارائه خدمات مناسب تر به مردم عزیز این شهرستان فراهم شود.

   در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین موسوی رییس کل دادگستری فارس نیز ضمن تأکید بر اهمیت و جایگاه پزشکی قانونی در دستگاه قضایی، در خصوص مساعدت و کمک به رفع مشکلات و کمبودهای پزشکی قانونی استان قول مساعد داد.

   وی همچنین با ابراز رضایت کامل از عملکرد پزشکی قانونی این استان بر حمایت همه جانبه دستگاه های استانی و ستاد سازمان از پزشکی قانونی و تلاش برای توسعه و در دسترس قرار دادن خدمات آن در تمام شهرستان های استان فارس تأکید کرد.

   تأکید بر استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها برای ساخت تجهیزات پزشکی قانونی

   در دیدار دکتر مسجدی با دکتر ایمانیه استاندار فارس نیز که ظهر دیروز انجام شد استفاده از ظرفیت دانش بنیان های توانمند استان برای ساخت تجهیزات مورد نیاز سازمان مورد تأکید قرار گرفت.

   در این جلسه استاندار فارس پس از سخنان رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در خصوص خدمات و نیازهای مجموعه پزشکی قانونی و لزوم فراهم کردن دسترسی عادلانه مردم به این خدمات، برای توسعه و تأمین مکان های مورد نیاز، در خصوص ارائه کمک های مالی به پزشکی قانونی از محل صندوق حمایت های اجتماعی جهت رفع مشکلات قول مساعد داد.

   در این دیدار همچنین توافق شد در پروژه های عمرانی پزشکی قانونی که به تشخیص سازمان و بر حسب نیاز مردم و به منظور رفاه حال آنان در استان فارس آغاز می شود، استانداری نیز با تأمین 50 درصد اعتبارات از پزشکی قانونی حمایت کند تا شاهد خدمت رسانی بیشتر و بهتر به مردم عزیز استان فارس باشیم.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: