پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • کاهش 24.9 درصدی تلفات غرق شدگی در بهار امسال

   کاهش 24.9 درصدی تلفات غرق شدگی در بهار امسال

   در سه ماهه نخست سال جاری آمار تلفات غرق شدگی در کشور 24.9 درصد کاهش یافت و از 297 فوتی در مدت مشابه سال قبل به 223 فوتی در بهار امسال رسید.

   در سه ماهه نخست سال جاری آمار تلفات غرق شدگی در کشور 24.9 درصد کاهش یافت و از 297 فوتی در مدت مشابه سال قبل به 223 فوتی در بهار امسال رسید.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، در سه ماهه ابتدایی سال جاری از کل تلفات غرق شدگی در کشور 192 نفر مرد و 31 نفر زن بودند.

   در این مدت استان های خوزستان با 32، فارس با 21، بوشهر و تهران هر کدام با 17 فوتی به ترتیب بیشترین آمار تلفات غرق شدگی را داشته اند. استان های گیلان و مازندران به ترتیب با 15 و 14 فوتی ناشی از غرق شدگی طی بهار امسال در رتبه های بعدی قرار می گیرند.

   بیشترین آمار تلفات غرق شدگی مربوط به رودخانه ها است

   بر اساس آمارهای موجود بیشترین آمار تلفات غرق شدگی مربوط به رودخانه ها است، آنچنان که در سه ماهه اول امسال از کل تلفات غرق شدگی 63 نفر در رودخانه ها جان خود را از دست داده اند پس از آن دریا با 34 فوتی (شامل 26 نفر در محدوده غیرمجاز و 8 نفر در محدوده مجاز)، استخر کشاورزی و کانال با 28، دریاچه مصنوعی و سد با 19، استخر شنا با 16، حوض و حوضچه را 13، چاه با چهار و دریاچه طبیعی با سه در رتبه های بعدی قرار می گیرند. در این مدت 15 نفر نیز در سایر مکان های آبی بر اثر غرق شدگی جان باخته اند.

   بیش از 40 درصد موارد غرق شدگی مربوط به تابستان است

   در تابستان سال گذشته 431 نفر بر اثر غرق‌شدگی در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم 42 درصد از کل تلفات غرق‌شدگی در سال 1396 را به خود اختصاص می دهد.

   در این سال بیشترین موارد غرق‌شدگی به ترتیب در ماه های تیر با 152، مرداد با 150 و شهریور با 129 فوتی گزارش شده است. به بیان دیگر فصل تابستان به دلیل افزایش حجم سفر و تمایل افراد به شنا در دریا و رودخانه همواره با افزایش تلفات غرق شدگی نسبت به دیگر ایام سال مواجه است.

   بر اساس این گزارش در سال‌های 1395 و 1394 نیز بیشترین موارد غرق شدگی مربوط به فصل تابستان بوده است.
   سازمان پزشکی قانونی در تعطیلات تابستانی و با افزایش میزان سفر به ویژه به مناطق شمالی کشور ضمن هشدار به هموطنان، توصیه می کند افراد تنها از مناطق مجاز و تحت مراقبت برای شنا کردن استفاده کنند و به رعایت نکات ایمنی توجه کافی داشته باشند.


   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها