پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • یارانه پرداختی بیمه تکمیلی به مبلغ 200 هزار ریال افزایش یافت

   یارانه پرداختی بیمه تکمیلی به مبلغ 200 هزار ریال افزایش یافت

   معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان از افزایش یارانه بیمه تکمیلی در سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس تصمیم اتخاذ شده و به منظور حمایت از همکاران برای بهره‌مندی از خدمات بیمه تکمیلی مبلغ یارانه پرداختی به 200 هزار ریال به ازای هر نفر افزایش یافت.

   معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان از افزایش یارانه بیمه تکمیلی در سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس تصمیم اتخاذ شده و به منظور حمایت از همکاران برای بهره‌مندی از خدمات بیمه تکمیلی مبلغ یارانه پرداختی به 200 هزار ریال به ازای هر نفر افزایش یافت.

   دکتر مهدی فروزش افزود: از آنجا که در سال گذشته برخی از همکاران به دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه از ثبت نام برای بیمه تکمیلی اجتناب کردند، در سال جاری برای حمایت از این دسته از همکاران و ایجاد انگیزه و فرصت برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی مبلغ یارانه پرداختی را به ازای هر نفر به 200 هزار ریال در ماه افزایش دادیم.

   وی تصریح کرد: با توجه به این تصمیم، هر ماه برای هر نفر از افراد بیمه شده مبلغ 200 هزار ریال یارانه پرداخت می شود؛ به این معنا که به خانواده 4 نفره (همکار و افراد تحت تکفل) 800 هزار ریال در ماه یارانه پرداخت خواهد شد.

   به گفته وی نیمی از مبلغ یارانه توسط قوه قضاییه و نیم دیگر توسط سازمان تأمین شده که در صورت امکان در طول قرارداد و در غیر اینصورت در پایان قرارداد پرداخت می شود.

   دکتر فروزش در خصوص بسته های بیمه تکمیلی در قرارداد جدید که برای ابتدای مرداد سال جاری تا پایان تیر سال آینده منعقد شده است خاطر نشان کرد: در این قرارداد سه بسته به همکاران پیشنهاد شده که شامل طرح حکیم جرجانی با مبلغ 365.000 ریال، حکیم رازی با مبلغ 635.000 ریال و حکیم بوعلی سینا با مبلغ 955.000 ریال است و همکاران می توانند با توجه به نوع خدمات مورد نیاز، یکی از این سه طرح را انتخاب و ثبت نام کنند.

   وی تأکید کرد: با توجه به پرداخت یارانه و نیز اهمیت بیمه تکمیلی درمان پیشنهاد می شود همکارانی که تاکنون در این طرح ثبت نام نکرده اند خود و افراد تحت تکفل خود را حداقل تحت پوشش قرارداد بیمه حکیم جرجانی قرار دهند تا با احتساب یارانه پرداختی که پرداخت آن همچون سال جاری در سال های آینده نیز جزء سیاست های حمایتی قوه قضاییه و سازمان پزشکی قانونی کشور است، به ازای مبلغی حدود 150.000 ریال برای هر نفر در هر ماه از مزایای پوشش بیمه تکمیلی برخوردار شوند.

   معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان یادآور شد: مهلت ثبت نام بیمه تکمیلی تا تاریخ 25 مرداد تعیین شده است که در صورت موافقت مرکز سیاستگذاری سلامت قوه قضاییه ممکن است تا پایان مرداد ماه نیز تمدید شود.

   وی در خصوص شرکت طرف قرارداد بیمه تکمیلی نیز افزود: در قرارداد بیمه تکمیلی، سازمان تابع قوه قضاییه است چرا که پزشکی قانونی در صورت عقد قرار داد به شکل مستقل از تخفیف های بیمه ای بهره‌مند نخواهد شد، به همین دلیل در قالب قرارداد قوه قضاییه شرایط بیمه تکمیلی همکاران را فراهم می کند که امیدواریم با توجه به فرصت محدود باقیمانده و نیاز به خدمات درمانی، همکاران بیشتری در این طرح ثبت نام کنند.

   گفتنی است مبلغی معادل 200.000 ریال یارانه بیمه تکمیلی به ازای هر نفر در هر ماه (مربوط به قرارداد سال گذشته) نیز تأمین شده است که طی روزهای آینده پرداخت می شود.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: