پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • نظرات پزشکی قانونی کاملا کارشناسی و به دور از مسائل حاشیه ای ارائه می شود

   نظرات پزشکی قانونی کاملا کارشناسی و به دور از مسائل حاشیه ای ارائه می شود

   استاندار استان مرکزی گفت: پزشکی قانونی رشته ای بسیار حائز اهمیت است که نظرات آن از لحاظ علمی و کارشناسی مأخذ و منبع برای اعلام نظر مراجع قضایی قرار می گیرد.

   استاندار استان مرکزی گفت: پزشکی قانونی رشته ای بسیار حائز اهمیت است که نظرات آن از لحاظ علمی و کارشناسی مأخذ و منبع برای اعلام نظر مراجع قضایی قرار می گیرد.

   به گزارش روابط عمومی سامان پزشکی قانونی کشور، مهندس آقازاده در افتتاحیه سی و ششمین همایش فصلی مدیران پزشکی قانونی که صبح امروز در شهرستان اراک آغاز به کار کرد، افزود: نظرات پزشکی قانونی کاملا کارشناسی و به دور از مسائل حاشیه ای ارائه می شود و در تمام کشور به عنوان مبنایی برای انجام امور قضایی، علمی و رسیدگی به حوادث مورد توجه قرار می گیرد.

   وی اظهار داشت: همکاری پزشکی قانونی ایران با نهادهای بین المللی نشان دهنده کسب موفقیت و ایستگاه مطمئنی است که پزشکی قانونی کشور به آن دست یافت است و این سازمان امروز در دنیا رتبه بالایی در خاورمیانه و جهان به عنوان سازمانی علمی و تخصصی به دست آورده است.

   وی با اشاره به وقوع حوادث بیشمار در کشور از جمله حوادث طبیعی و انسانی مانند سیل، زلزله، تصادفات و ... تصریح کرد: پزشکی قانونی در تمامی حوادث با حضور به موقع و انجام امور تخصصی و علمی برای شناسایی به موقع و دقیق اجساد و رساندن آن به دست بازماندگان نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

   استاندار استان مرکزی همچنین با تأکید برای تلاش های استانداری برای رفع مشکلات پزشکی قانونی استان خاطرنشان کرد: استانداری با بضاعتی که دارد توجه ویژه ای به رفع نیازهای پزشکی قانونی داشته ضمن آنکه امیدواریم بنا به مصوبه جدید شورای توسعه و برنامه ریزی استان در اسرع وقت ساختمان مناسبی در اختیار پزشکی قانونی قرار گیرد تا خدمات رسانی به مردم به نحو هرچه مطلوب‌تر و بهتر انجام شود.

   در این مراسم دکتر رضایی مدیرکل پزشکی قانونی استان نیز ضمن خیرمقدم به مدعوین و قدردانی از افرادی که در برگزاری سی و ششمین همایش مدیران پزشکی قانونی همکاری داشتند گزارشی از خدمات پزشکی قانونی استان مرکزی در سال جاری اشاره کرد و گفت: در شش ماهه سال جاری 17 هزار و 942 پرونده در بخش معاینات بررسی شد که 70.1 درصد آن مربوط به مردان و 29.9 درصد مربوط به زنان بوده است.

   وی افزود: در نیمه اول سال 167 پرونده نیز با بررسی کمیسیون مختومه و تعیین تکلیف شد. همچنین در بخش آزمایشگاه با رشد 62.8 درصدی عملکرد و در بخش تشریح با کاهش 6.9 درصدی بررسی اجساد نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بودیم.

   مدیرکل پزشکی قانونی استان با اشاره به فعالیت های دادپزشک در استان خاطرنشان کرد: فعالیت دادپزشک از سال 94 در استان مرکزی آغاز شد که با 24.7 درصد افزایش به 106 معاینه و صدور جواز در سال جاری رسید.

   دکتر رضایی به اقدامات صورت گرفته برای رفع کمبود فضای فیزیکی در استان نیز اشاره کرد و گفت: احداث ساختمان پزشکی قانونی خمین در سال 97 و پیگیری و تصویب واگذاری ساختمان متعلق به راه و شهرسازی استان به پزشکی قانونی از جمله اقدامات صورت گرفته برای رفع کمبودهای فضای فیزیکی پزشکی قانونی بوده است.


   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: