پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • دومین نشست بین المللی رؤسای پزشکی قانونی کشورهای در حال توسعه آغاز به کار کرد

   دومین نشست بین المللی رؤسای پزشکی قانونی کشورهای در حال توسعه آغاز به کار کرد

   دومین نشست بین المللی رؤسای پزشکی قانونی کشورهای در حال توسعه، صبح امروز (شنبه 11 اسفند 1397) با حضور نمایندگان 10 کشور اسلامی در تالار رازی واقع در سازمان منطقه آزاد کیش، آغاز به کار کرد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، در نوبت صبح دکتر عبدالرئوف ادیب زاده دبیر کل سازمان پزشکی قانونی کشورهای در حال توسعه (FMODC) گزارشی از اقدامات دبیرخانه آن سازمان طی سال گذشته ارائه کرد. پس از آن دکتر علیپور از ایران دستاوردهای سازمان پزشکی قانونی ایران در زمینه ژنتیک قانونی را تشریح کرد.

   در ادامه، دکتر چنگ لانگ لی از کشور قطر به تشریح تکنولوژی های نوین در تقویت علوم و پزشکی قانونی پرداخت. دکتر شهرور از کشور لبنان، جنبه های بالینی گلوله های سرگردان شلیک شده در بیروت و حومه آن را ارائه کرد.

   دکتر محمد اف از کشور آذربایجان ارائه ای با موضوع «ارتباطات بین المللی، روندی نو در ارتقای خدمات پزشکی قانونی در سطح ملی» داشت و سپس دکتر شهرور، مقاله دکتر ابوجوده از لبنان با موضوع خودکشی در لبنان را ارائه کرد.

   تراجنسیتی ها در ایران موضوع ارائه دکتر کاهانی و دکتر ادیب زاده از ایران بود و دکتر محمد اف مقاله دکتر بیوک از ترکیه با عنوان «نقش همکاری های بین المللی در تشخیص سریع و دقیق قربانیان حوادث جمعی» را ارائه کرد.

   آخرین ارائه نوبت صبح دومین نشست بین المللی رؤسای پزشکی قانونی کشورهای در حال توسعه به "چالش اساسی در تجربه تشخیص هویت مهاجران مفقود شده از منطقه کشورهای مدیترانه به اروپا" اختصاص داشت که توسط دکتر کریستینا ارزوکو از صلیب سرخ انجام گرفت.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها