پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • سازمان پزشکی قانونی در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ تهران حضور می یابد

   سازمان پزشکی قانونی در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ تهران حضور می یابد

   به گزارش واحد خبر مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی، دکتر هادیزادگان مدیرکل فناوری اطلاعات و تحول اداری سازمان پزشکی قانونی ضمن اعلام این خبر افزود: سازمان پزشکی قانونی جهت ارائه بخشی از فعالیت های علمی و پژوهشی خود در حوزه فناوری الکترونیک، در نمایشگاه بین المللی الکامپ سال جاری حضور می یابد. به گفته وی سازمان پزشکی قانونی مجموعه ای علمی است که در راستای کشف حقیقت و احقاق حقوق افراد، پاسخگوی استعلامات مقامات قضایی است.

   وی با اشاره به شرایط خاص ارائه خدمات در این سازمان افزود: چه در حوزه معاینات که 80 درصد فعالیت های سازمان را به خود اختصاص می دهد،‌ چه در حوزه آزمایشگاهی با 15 درصد حجم خدمات و چه در حوزه تشریح که 5 درصد کار سازمان را شامل می شود، حضور افراد جهت دریافت خدمات اعم از معاینه و یا اخذ نمونه آزمایشگاهی لازم است. این به آن معناست که ارائه خدمات الکترونیک به شکلی که در برخی دستگاه های دیگر می تواند به وقوع بپیوندد، در این سازمان امکان تحقق ندارد اما در عین حال این به معنای غفلت این سازمان در استفاده از این فرصت مغتنم در افزایش سطح کمی و کیفی خدمات نیست.


   هادیزادگان با اشاره به فعالیت های در حال انجام در مرکز تحقیقات این سازمان ادامه داد: با توجه به حساسیت کار این سازمان و تنوع و در عین حال پیچیدگی موارد ارجاعی، بهره گیری از دستاوردهای علمی روز جهت کمک به اقدامات تشخیصی در دستور کار سازمان قرار گرفته است. به همین جهت تیم های مطالعاتی فعال در مرکز تحقیقات پزشکی قانونی در این محورها فعال و در حال حاضر چندین پروژه در این بخش در دست مطالعه است که بخشی از آن در نمایشگاه الکامپ امسال به نمایش در خواهد آمد.


   وی با اشاره به تحقیقات انجام شده در حوزه های مختلف کاری سازمان، از مطالعه بر روی ساخت دستگاه های مرتبط با خدمات سازمان و یا بهره گیری از تکنولوژی های روز جهت پاسخگویی به نیاز بخش های تخصصی خبر داد.


   مدیرکل فناوری اطلاعات و تحول اداری سازمان پزشکی قانونی از سامانه تصویربرداری سه بعدی صحنه جرم به عنوان نمونه دستگاه های ساخته شده که مراحل تحقیقاتی خود را می گذرانند نام برد و انجام تحقیقات کاربردی و فراگیر جهت بهره برداری حداکثری از تکنولوژی در ارتقای هر چه بیشتر کیفیت خدمات کارشناسی را از جمله سیاست های راهبردی این سازمان برشمرد.


   هادیزادگان ضمن اشاره به لزوم توجه به تسهیل امر آموزش با بهره گیری از تجهیزات الکترونیک افزود: تحقیق در زمینه های آموزشی مرتبط از دیگر اقدامات انجام شده در سازمان است که از جمله نتایج آن می توان به ساخت تخت تشریح مجازی اشاره نمود که در زمینه آموزش آناتومی به دانشجویان گروه های مختلف دانشگاهی قابل استفاده است.


   بهره گیری از سیستم ویدئوکنفرانس جهت برگزاری جلسات کشوری در حوزه آموزش و نیز جلسات کارشناسی حوزه های مختلف سازمان، ایجاد ارتباط الکترونیک با سیستم CMS قوه قضاییه و نیز ارتباط با کلانتری ها از این طریق و به تبع آن کاهش زمان ارسال مکاتبات، کاهش امکان جعل گواهی ها و...، ایجاد ارتباط با مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها جهت سهولت دریافت مدارک بیماران در موارد مورد نیاز، دریافت نظرات، پیشنهادات و شکایات مراجعین از طریق سایت و نیز سامانه پیامکی 20001372 سازمان و پیگیری و پاسخگویی به آن ها و راه اندازی نرم افزار تخصصی سازمان از جمله مواردی بود که مدیرکل فناوری اطلاعات سازمان پزشکی قانونی کشور به عنوان پروژه های در دست انجام و یا به انجام رسیده در سازمان برشمرد.


   وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در کنار تقویت و تداوم توجه ویژه قوه قضاییه به امر بهره گیری از تکنولوژی روز در ارائه خدمت به مراجعین، با اختصاص منابع لازم و استفاده از نیروهای تخصصی بتوان به نتایج ملموس و عملی در این بخش دست یافت.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها