پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • رئیس جدید مرکز تحقیقات پزشکی قانونی معارفه شد

   رئیس جدید مرکز تحقیقات پزشکی قانونی معارفه شد

   طی مراسمی با حضور دکتر مسجدی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور، رئیس جدید مرکز تحقیقات پزشکی قانونی معرفی شد.

   طی مراسمی با حضور دکتر مسجدی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور، رئیس جدید مرکز تحقیقات پزشکی قانونی معرفی شد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی، در این مراسم دکتر خدادوست رئیس سابق مرکز تحقیقات پزشکی قانونی با اشاره به سابقه بیش از دو دهه حضور در سازمان پزشکی قانونی کشور، بر تداوم همکاری با این سازمان تاکید کرد.

   وی انتخاب دکتر حسن زاده به عنوان رئیس جدید مرکز تحقیقات را انتخابی بجا و شایسته دانست و با اشاره به سلامت بالای کاری، باور مداری دینی و تلاش و فعالیت بالای کارکنان به عنوان شاخصه های سازمان پزشکی قانونی، زمینه های پژوهشی در این سازمان را کاملاً منحصر به فرد و مهیای حضور پژوهشگران دانست.

   وی، بستر کار پژوهشی، نیروی انسانی و منابع مالی را از ارکان فعالیت های پژوهشی دانست و افزود: سازمان پزشکی قانونی حائز حداقل دو مولفه از معیارهای سه گانه یعنی بستر فعالیت های پژوهشی کاملاً منحصر به فرد و نیروی انسانی کارآمد است.

   رییس سابق مرکز تحقیقات با اشاره به مشکلات اساسنامه ای مرکز تحقیقات در بدو ورودش به این مجموعه که موجب کندی فعالیت های آن شده بود، اظهار داشت: با وجود فراهم بودن بستر پژوهشی، فعالیت های پژوهشی در مرکز تحقیقات با کندی به پیش می رفت که بررسی ها نشان از وجود مشکل در اساسنامه مرکز داشت که با پیگیری های انجام شده و با وجود محدودیت های موجود، اصلاح اساسنامه مرکز در سال 90 انجام شد و فعالیت های پژوهشی نیز سرعت مطلوبی یافت.

   به گفته وی در سال 91 پروانه نشر کتاب از وزارت ارشاد نیز اخذ شد که نتیجه آن تا کنون انتشار 44 عنوان کتاب بوده است که این علاوه بر عناوین تجدید چاپ شده قبلی می باشد.

   خدادوست اظهار داشت: مرکز تحقیقات پزشکی قانونی از سال 91 در ارزیابی ها همواره جزو یک سوم اول مراکز تحقیقات زیر و بالای 3 سال قدمت بوده و در ارزیابی سال 97 در یکی از آیتم های پژوهشی رتبه اول را کسب کرده است.

   وی یادآور شد: در سال 92 موافقت قطعی 5 ساله مرکز اخذ و نهایتاً در سال 97 هم موافقت نهایی و دائمی مرکز تحقیقات از وزارت بهداشت اخذ شد.

   رییس سابق مرکز تحقیقات پزشکی قانونی راه اندازی دادپزشک و نیز مرکز فراوری بافت را از دیگر اقداماتی برشمرد که در مرکز تحقیقات به انجام رسیده است.

   دکتر خدادوست در ادامه تصریح کرد: در آخرین ارزیابی مراکز تحقیقاتی در سال گذشته که مربوط به فعالیت ها تا سال 96 بوده است، مرکز تحقیقات پزشکی قانونی 235 مقاله، 44 عنوان کتاب، 169 طرح تحقیقاتی داشته، در عین حال 8 محصول مانند تخت تشریح مجازی، پودر اثر انگشت، دستکش ضد برش و. . حاصل فعالیت های پژوهشی همکاران سازمانی ما بوده و همچنین 6 محصول دیگر نیز حاصل همکاری مرکز تحقیقات با مراکز تحقیقاتی دانشگاهی و یا شرکت های دانش بنیان بوده است.

   دکتر خدادوست در پایان همه این موفقیت ها را محصول حمایت و همراهی روسای سازمان، معاونت پژوهشی سازمان، همکاران و محققین سازمان در کل کشور و کارکنان مرکز تحقیقات عنوان کرد.

   در این مراسم دکتر حسن زاده رئیس جدید مرکز تحقیقات پزشکی قانونی نیز با تقدیر از زحمات دکتر خدادوست، توانمندسازی نیروی انسانی و تولید ثروت را از جمله موارد مهمی دانست که باید به طور جدی برای آن برنامه ریزی و به سمت آن حرکت کرد.

   رییس جدید مرکز تحقیقات پزشکی قانونی با اشاره به وجود جوانان مستعد و توانمند در دانشگاه ها، استفاده مناسب از این پتانسیل ها را زمینه ساز رشد و توسعه و حل مشکلات کشور دانست.

   وی ابراز امیدواری کرد که مرکز تحقیقات بتواند با همکاری همکاران سازمان، قدم های بزرگی در راستای توسعه و پیشرفت کشور بردارد.

   یادآور می شود دکتر غلامرضا حسن زاده عضو هیئت علمی و استاد گروه آناتومی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: