پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • ​مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان خراسان شمالی برگزار شد

   ​مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان خراسان شمالی برگزار شد

   مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان خراسان شمالی، صبح امروز چهارشنبه سوم مهر ماه با حضور دکتر امیرحسین مهدوی معاون آموزشی و پژوهشی و دکتر نائیجی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان و جمعی از مدیران قضایی و اجرایی استان برگزار شد.

   مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان خراسان شمالی، صبح امروز چهارشنبه سوم مهر ماه با حضور دکتر امیرحسین مهدوی معاون آموزشی و پژوهشی و دکتر نائیجی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان و جمعی از مدیران قضایی و اجرایی استان برگزار شد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در این مراسم دکتر مهدوی معاون آموزشی و پژوهشی سازمان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، خدمت رسانی به مردم را از جمله سیاست های مهم سازمان دانست و با اشاره به تاکید رییس سازمان در این خصوص، توجه به رفع مشکلات مراجعین متألم را سرلوحه اقدامات در پزشکی قانونی برشمرد.

   وی با قدردانی از تلاش های دکتر سلحشور مدیرکل سابق پزشکی قانونی خراسان شمالی، ارتقای آزمایشگاه تخصصی استان را نتیجه پیگیری ها و تلاش های ایشان دانست و از مسئولین قضایی و اجرایی استان در خصوص حمایت از اداره کل پزشکی قانونی استان تشکر کرد.

   مبارزه با فساد از اتفاقات خوب در قوه قضاییه است

   در این مراسم همچنین حجت الاسلام والمسلمین جعفری رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی با بزرگداشت حماسه های مردان و زنان این سرزمین در طول دفاع مقدس، سالروز شهادت امام سجاد علیه السلام را تسلیت گفت.

   وی شتاب بیشتر در افزایش اعتماد عمومی را بزرگترین سرمایه اجتماعی سیستم قضایی دانست و اظهار داشت: از جمله اتفاقات خوب در دوره تحول قوه قضائیه، برخورد و مبارزه جدی با مراکز فساد و مراکز تولید فساد است که باید در کنار اقدامات قضایی، تلاش حوزه های اجرایی در راستای تحقق برنامه های عدالت اقتصادی، اجتماعی، آموزشی و... نیز صورت گیرد تا نتیجه مطلوب از این اقدامات حاصل شود.

   جعفری نیروی انسانی دلسوز و با تفکر انقلابی، روحیه جهادی و متعهد به خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها را از جمله نیازهای این حرکت دانست.

   رییس کل دادگستری استان همچنین با تشکر از اقدامات خوب انجام شده در پزشکی قانونی استان و حمایت های دستگاه های اجرایی در این زمینه ها، خواستار تلاش بیشتر برای رفع مشکلات موجود در زمینه ارائه خدمات پزشکی قانونی به مردم شد. وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش ها و زحمات دکتر سلحشور مدیرکل سابق استان، برای دکتر محمدزاده مدیرکل جدیدآرزوی توفیق کرد.

   تسریع در ارائه خدمات مرهمی بر آلام مراجعین است

   دکتر حیاتی معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی نیز دیگر سخنران این مراسم بود، وی این ایام را یادآور بخشی از تاریخ پرافتخار انقلاب و از سویی دیگر یادآور مظلومیت انقلاب و مردم انقلابی ایران دانست که برهه ای از زمان در عین به راه انداختن انواع جریان های معارض داخلی، جنگی تمام عیار را علیه مردم عزیز کشورمان به راه انداختند که با جانفشانی ملت عزیزمان راه به جایی نبردند؛ لذا با وجود تمامی توطئه ها، انقلاب بعد از 41 سال همچنان بالنده به پیش می رود.

   وی با اشاره به شرایط خاص مراجعین پزشکی قانونی ابراز امیدواری کرد تا با تسریع در ارایه خدمات و تکریم مراجعان مرهمی بر آلام ایشان نهاده شود.

   حیاتی همچنین به نمایندگی از استاندار خراسان شمالی از تلاش های دکتر سلحشور و از اخلاق مداری وی تشکر و قدردانی و با اشاره به فضای همدلی در استان، برای دکتر محمدزاده آرزوی توفیق کرد.

   در این مراسم دکتر سلحشور مدیرکل سابق پزشکی قانونی استان خراسان شمالی، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله علیه السلام، با اشاره به همکاری تنگاتنگ اعضای شورای قضایی استان، از حمایت های رییس کل دادگستری استان و اعضای شورای قضایی استان تشکر کرد.

   سلحشور عملکرد پزشکی قانونی استان را در دوره مدیریت خود مرهون تلاش های شبانه روزی کارکنان آن مجموعه دانست و از تلاش های همکاران استان و مجموعه های اجرایی استان به جهت حمایت هایشان و کمک به بهبود خدمت رسانی به مردم استان قدردانی کرد.

   مدیرکل سابق پزشکی قانونی خراسان شمالی ارتقای رتبه آموزشی و پژوهشی در سطح ادارات کل استان های پزشکی قانونی در کشور و ارتقای سطح آزمایشگاه پزشکی قانونی استان که زمان پاسخدهی به برخی نمونه ها را از حدود 6 ماه به کمتر از یک‌ماه رساند را از جمله اقدامات انجام شده در طول دوره مدیریتی اش برشمرد.

   گفتنی است در پایان این مراسم نیز دکتر محمدزاده مدیرکل جدید استان با اشاره به جایگاه پزشکی قانونی، گفت: پیشرفت علوم و پیچیدگی جرائم و گستردگی امور مرتبط با پرونده های ارجاعی از جمله دلایل نیاز به ارجاع امور کارشناسی به پزشکی قانونی است.

   محمدزاده با اشاره به عبور یک سوم پرونده های قضایی از معبر پزشکی قانونی، به تاثیر غالب نظرات پزشکی قانونی در رای قضات اشاره و آن را از الطاف الهی و محصول تلاش های کارشناسان و متخصصین سازمان پزشکی قانونی به عنوان بازوان کارشناسی پزشکی سیستم قضایی برشمرد.

   وی صدور گواهی فوت با رعایت سرعت و دقت و توام با تکریم مراجعین را از تکالیف مهم سازمان برشمرد که اگرچه با نوع مراجعین و کاستی
   های سازمان مشکل خواهد بود اما با همت کارکنان شریف سازمان و تلاش مضاعف امکانپذیر است.

   مدیرکل جدید با اشاره به نوپا بودن سازمان و برخی کاستی های ناشی از آن، خواستار حمایت مسئولان ارشد اجرایی و قضایی استان جهت رفع محرومیت ها و بهبود هرچه بیشتر خدمت رسانی به مردم فرهیخته استان خراسان شمالی شد.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: