پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • بازدید دکتر مسجدی از پروژه پزشکی قانونی استان آذربایجان غربی

   بازدید دکتر مسجدی از پروژه پزشکی قانونی استان آذربایجان غربی

   دکتر عباس مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور به همراه دکتر نائیجی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان طی سفری به استان آذربایجان غربی روز چهارشنبه 17 مهر، از پروژه در حال احداث اداره کل پزشکی قانونی ارومیه بازدید کردند.

   دکتر عباس مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور به همراه دکتر نائیجی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان طی سفری به استان آذربایجان غربی روز چهارشنبه 17 مهر، از پروژه در حال احداث اداره کل پزشکی قانونی ارومیه بازدید کردند.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پرزشکی قانونی کشور،‌ در این سفر دکتر مسجدی با حضور در محل پروژه در حال اتمام ارومیه از نحوه روند پیشرفت آن بازدید و با مهندسین پیمانکار پروژه در خصوص مشکلات و موانع پیشرو برای اتمام کار گفت و گو کرد.

   در این بازدید راهکارهایی برای اتمام سریعتر پروژه و راه اندازی آن نیز مورد بررسی قرار گرفت.

   بر اساس این گزارش از دیگر برنامه های سفر دو روزه رییس سازمان به استان آذربایجان غربی می توان به بازدید از بخش های مختلف مرکز پزشکی قانونی ارومیه و گفت و گو با کارکنان، دیدار با مراجعین پزشکی قانونی آذربایجان غربی که در بدو ورود به مرکز در سالن انتظار مراجعین پزشکی قانونی صورت گرفت و دیدار با حبیبی دادستان عمومی و انقلاب ارومیه اشاره کرد.

   بازدید دکتر مسجدی از مرکز و پروژه سالن تشریح شهرستان خوی

   بازدید از مرکز پزشکی قانونی خوی نیز از دیگر برنامه های سفر رییس سازمان به استان آذربایجان غربی بود. دکتر مسجدی و هیئت همراه با حضور در شهرستان خوی از مرکز و پروژه سالن تشریح این شهرستان بازدید کردند.

   در این بازدید دکتر مسجدی و هیئت همراه ابتدا به پروژه سالن تشریح خوی مراجعه و از نزدیک نحوه در جریان روند پیشرفت این پروژه قرار گرفتند.

   دکتر روشنی مدیرکل پزشکی قانونی استان و دکتر نصیرزاده رئیس پزشکی قانونی خوی در این بازدید از نحوه اجرا و ساخت پروژه توضیحاتی ارائه کردند.

   در ادامه رییس سازمان از مرکز پزشکی قانونی خوی بازدید و با کارکنان این مرکز نشست صمیمی داشت. در این نشست دکتر مسجدی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع همکاران بر تکریم و تسریع در امورات اداری ارباب رجوع تاکید کرد.

   وی گفت: با توجه به گستردگی استان آذربایجان غربی تسریع در ساخت پروژه سالن تشریح خوی و تحت پوشش قرار دادن شهرهای شمال استان، باعث جلوگیری از اتلاف وقت مراجعین و تسریع در رسیدگی به پرونده ها خواهد بود.

   دیدار با استاندار و رییس کل دادگستری استان

   دیدار با استاندار و رییس کل دادگستری استان از دیگر برنامه های دکتر مسجدی در سفر به استان آذربایجان غربی بود که روز پنجشنبه 18 مهر صورت گرفت.

   دکتر مسجدی در دیدار با شهریاری استاندار آذربایجان غربی گفت: حدود ۵ درصد فعالیت پزشکی قانونی مربوط به امور متوفیان است و همکاران ما در سازمان پزشکی قانونی با توجه به اینکه سازمان تخصصی و خدماتی است باید به صورت روزمره پاسخگوی مراجعین باشند.

   وی افزود: با توجه به بازدیدی که اینجانب از مرکز ارومیه داشتم به علت کمبود فضای فیزیکی مرکز پزشکی قانونی ارومیه، همکاران در اتاق های بسیار کوچک و فضای نامناسب پاسخگوی مراجعین هستند بنابراین رفع مشکلات پروژه ارومیه که در مراحل پایانی ساخت است، در این زمینه کمک کننده خواهد بود.

   دکتر مسجدی گفت: در برنامه ششم توسعه مجوز استخدامی برای جذب نیروی پزشک و اداری داشتیم که به علت کمبود بودجه و عدم تأمین اعتبار لازم نتوانستیم نیرو جذب کنیم.

   در ادامه جلسه استاندار آذربایجان غربی نیز گفت: با وجود کمبود اعتبارات و مشکلات مالی استان در خصوص همکاری و تعامل با پزشکی قانونی استان قول مساعد می دهیم.

   در ادامه استاندار دستور تشکیل جلسه دوم با حضور آقایان حضرتی رئیس برنامه و بودجه استان، دکتر گروسی رئیس کل دادگستری را دادند و مجدداً بعد ازظهر پنج شنبه با حضور دکتر مسجدی، هیئت همراه و آقایان شهریاری، حضرتی و دکتر گروسی در این خصوص جلسه ای تشکیل شد.

   در این جلسه استاندار و رئیس برنامه و بودجه در خصوص تأمین بخشی از اعتبارات پزشکی قانونی قول مساعد دادند.

   بر اساس این گزارش دکتر مسجدی با دکتر گروسی رئیس کل دادگستری استان نیز دیدار و گفت و گو کرد. رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در این دیدار گفت: سازمان پزشکی قانونی سازمانی تخصصی و خدماتی است که به صورت شبانه روزی پاسخگوی مراجعین است بنابراین عملکرد بهتر کارشناسان این سازمان مسلتزم همکاری و تعامل نهادهای مربوطه خواهد بود.

   وی در ادامه افزود: در راستای رفع مشکلات پزشکی قانونی استان می توان از ظرفیت های شورای قضایی استان استفاده کرد.

   در این دیدار دکتر گروسی نیز در خصوص همکاری دادگستری کل استان با پزشکی قانونی برای رفع مشکلات و تعامل با این اداره کل توضیحاتی ارائه کرد.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها