پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • ارائه خدمات شایسته به مردم از سیاست های مهم پزشکی قانونی است

   ارائه خدمات شایسته به مردم از سیاست های مهم پزشکی قانونی است

   معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشکی قانونی کشور، ارائه خدمات شایسته، همراه با تکریم مراجعین را از جمله سیاست های مهم پزشکی قانونی دانست.

   معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشکی قانونی کشور، ارائه خدمات شایسته، همراه با تکریم مراجعین را از جمله سیاست های مهم پزشکی قانونی دانست.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر امیرحسین مهدوی صبح امروز یکشنبه 19 آبان ماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان، با اشاره به خدمات دکتر صالح، مدیرکل سابق استان، از تلاش های وی در مدت تصدی مسئولیت تشکر کرد.

   وی با اشاره به خدمات پزشکی قانونی استان همدان، آزمایشگاه استان همدان را از مجهزترین آزمایشگاه های پزشکی قانونی درکشور برشمرد که بجز آزمایشات ژنتیک قادر به انجام تمامی آزمایش‌ها در حوزه آزمایشگاهی است.

   دکتر مهدوی با بیان اینکه هزینه های خدمات آزمایشگاهی بالاست و با تحریم های ظالمانه آمریکا تشدید نیز شده است، ابراز امیدواری کرد: با حمایت مسئولین استانی زمینه تداوم خدمات مناسب، علمی و بروز به مردم شریف استان فراهم شود.

   دستگاه قضا برای رفع ظلم از مظلومان تلاش کند

   رییس کل دادگستری استان همدان، دستگاه قضایی را ملجاء و پناهگاه مظلومان دانست که باید برای رفع ظلم از مظلومان تلاش کند و این شامل همه اجزای دستگاه قضا می شود.

   دکتر عدالتخواه افزود: موضوعات مختلفی در امر قضاوت دخیل است و یکی از آن ها اثبات دعاوی است که علم قاضی یکی از راه‌های نیل به آن است. در اینجا پزشکی قانونی به قاضی بسیار کمک ‌می کند و اگر نظرات کارشناسی پزشکی قانونی نباشد چه بسا قضاوت خصوصا در بحث صدمات بدنی تعطیل می شود و این نشانه اهمیت اظهار نظرهای این سازمان است بنابراین باید نهایت دقت و حساسیت در صدور گواهی های پزشکی قانونی مورد توجه قرار گیرد.

   وی ادامه داد: مراجعین پزشکی قانونی نوعا افرادی صدمه دیده هستند و می طلبد با آنان با عطوفت برخورد کرد و کار مراجعین را نیز با دقت و سرعت انجام داد.

   رییس کل دادگستری استان همدان با اشاره به حرکت جهادی که در قالب سند تحول قضایی در دستگاه قضا شروع شده است خاطرنشان کرد: لازم است تمامی اجزای سیستم قضایی با جدیت در این زمینه تلاش کنند.

   دکتر عدالتخواه سلامت ارکان مختلف را از جمله موارد دیگر مورد توجه در دستگاه قضا برشمرد و گفت: عدم سلامت، خط قرمز دستگاه قضاست و در این زمینه هیچ اغماضی وجود ندارد. بدون شک در بحث برون سازمانی نیز این موضوع مهم و مورد توجه است.

   به گفته وی یکی از مواردی که باید در اجتماع مورد توجه قرار گیرد بحث صلح و سازش است که باید فرهنگ آن در جامعه توسعه باید.

   عدالتخواه در ادامه به بحث مجازات های جایگزین از حبس اشاره کرد و افزود: مجازات های جایگزین حبس نیز از دیگر برنامه های قابل توجه در دستگاه قضاست که اجرای آن کمک می کند تعداد زندانیان به حداقل برسد و زمینه اصلاح بیش از پیش مجرمین فراهم شود.

   پزشکی قانونی از دستگاه های خدوم استان است

   در این مراسم معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان نیز جایگاه دستگاه قضایی در ارائه خدمات بهتر به مردم و احقاق حقوق مظلومان و اجرای عدالت بسیار مهم دانست و اظهارداشت: پزشکی قانونی از جمله دستگاه های خدوم در استان بوده که با توجه به وحدت و هماهنگی خوب بین مسئولین استانی، خدمت رسانی مناسب به مردم شریف استان از سوی تمامی دستگاه ها صورت گرفته است.

   مهندس آزادبخت همچنین نظام مقدس جمهوری اسلامی را محصول رشادت ها و خون شهیدان دانست که ولایت فقیه رکن اصلی آن و تبعیت از ولایت ضامن بقا و تداوم آن است و برای استقرار این نظام حدود ۲۵۰ هزار نفر از بهترین جوانان کشور فدا شده اند.

   وی انتخابات پیش رو را بسیار حساس و مهم عنوان کرد و با اشاره به تلاش دشمن برای تزریق روحیه ناامیدی در مردم و کاهش مشارکت آنان در انتخابات گفت: ارائه خدمات مناسب و ایجاد روحیه امید در مردم‌ و ایجاد زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات از جمله وظایف مهم مسئولین است.

   مهندس آزادبخت در پایان با اشاره به سال های خدمت دکتر صالح در همدان، از خدمات وی در مدت تصدی پزشکی قانونی استان تقدیر کرد و برای دکتر کمالی مدیرکل جدید استان آرزوی موفقیت کرد.

   در ادامه مراسم دکتر صالح مدیرکل سابق پزشکی قانونی همدان با اشاره به عملکرد پزشکی قانونی همدان، توسعه و بازسازی فضای فیزیکی اداره کل استان و ساخت ۳ پروژه شهرستان ها و در دست ساخت بودن ۲ پروژه دیگر را از جمله اقدامات انجام شده در استان همدان برشمرد.

   وی با اشاره به سختی کار در پزشکی قانونی و به تبع آن پایین بودن انگیزه پزشکان برای ورود به پزشکی قانونی، گفت: با وجود سختی کار و کمبود نیرو در حال حاضر مراکز پزشکی قانونی در تمامی شهرستان ها فعال و مشغول ارائه خدمت به مراجعین است.

   صالح همچنین به حساسیت کار در پزشکی قانونی اشاره کرد و اظهار داشت: اعتماد سیستم قضایی استان به پزشکی قانونی استان نشانه توفیق این اداره کل در صدور گواهی های کارشناسی دقیق و منطبق بر مبانی علمی است.

   دکتر کمالی مدیرکل جدید استان نیز با ابراز خرسندی از حضور در استان همدان ابراز امیدواری کرد تا با همدلی و همراهی مسئولین استان امکان ارائه خدمات شایسته به مردم شریف همدان فراهم شود.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها