پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • همایش مرجعیت علمی با عنوان "پزشکی‌قانونی در مسیر مرجعیت‌علمی" برگزار می شود

   همایش مرجعیت علمی با عنوان "پزشکی‌قانونی در مسیر مرجعیت‌علمی" برگزار می شود

   پنجمین همایش مرجعیت علمی به همت انجمن آموزش علوم پزشکی و با همکاری سازمان پزشکی قانونی کشور، 17 بهمن ماه سال جاری با عنوان "پزشکی قانونی در مسیر مرجعیت علمی" در تهران برگزار می شود.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر مهدوی دبیر علمی این همایش و معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان این مطلب افزود: انجمن آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران با همکاری سازمان پزشکی قانونی اقدام به برگزاری این همایش خواهد کرد که در این راستا و به منظور تدوین محورها و تعیین پانل های تخصصی این همایش، نشست های علمی و کارشناسی در سازمان برگزار می شود.
   وی افزود: در اولین جلسه کمیته علمی این همایش که روز پنجشنبه 26 آذرماه با حضور صاحب‌نظران، تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور و معاونین، مسئولان آموزش و فعالین و کارشناسان سازمان پزشکی قانونی برگزار شد، محورها و پانل های تخصصی همایش پیشنهاد و مورد بررسی قرار گرفت.
   وی ادامه داد: در این نشست دکتر عین اللهی رییس انجمن آموزش علوم پزشکی در مورد هدف از برپایی همایش های علمی توسط این انجمن و نیز چگونگی برپایی همایش پنجم مطالبی عنوان کرد.
   معاون آموزشی و پژوهشی سازمان با اشاره به دیگر عناوین مطرح شده در این جلسه گفت: در این نشست دکتر حسن زاده رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، عناوین و نتایج همایش های قبلی مرجعیت علمی را مرور و دکتر احمدی نائب رییس انجمن آموزش علوم پزشکی مطالبی در مورد تبیین محورهای پنجمین همایش مرجعیت علمی مطرح کرد.
   عضو هیئت علمی سازمان پزشکی قانونی با اشاره به جایگاه علمی سازمان و تأکید بر شناساندن هرچه بیشتر خدمات و فعالیت های پزشکی قانونی به جامعه اظهار داشت: امیدواریم با برگزاری این همایش و با توجه به جایگاه پزشکی قانونی در حیطه فعالیت های کارشناسی و انجام آزمایشهای پیشرفته به ویژه در تشخیص هویت در حوادث دسته جمعی و نیز پیشرفت های سال های اخیر در این خصوص، فرصتی برای معرفی هرچه بهتر سازمان و تبیین دورنمای آینده فعالیت های سازمان فراهم خواهد شد.
   به گفته وی نتایج برگزاری این همایش می تواند زمینه ساز تسریع حرکت سازمان در نیل به اهداف پیش بینی شده و کسب مرجعیت علمی باشد.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها