پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • ساختمان جدید پزشکی قانونی شهرستان بابل افتتاح شد

   ساختمان جدید پزشکی قانونی شهرستان بابل افتتاح شد

   ​همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر، ساختمان اداره پزشکی قانونی شهرستان بابل صبح امروز یکشنبه 13 بهمن با حضور دکتر مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور، احمد حسین زادگان استاندار مازندران، حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری استان و جمعی از مقامات شهرستان افتتاح شد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، پروژه اداره پزشکی قانونی شهرستان بابل از محل اعتبارات استانی در مساحت 1650 متر مربع با زیر بنای 450 متر مربع توسط بسیج سازندگی استان احداث شده است.

   با راه اندازی این مرکز دسترسی مردم شهرستان بابل به خدمات پزشکی قانونی تسهیل می شود و به دنبال آن شاهد کاهش هرچه بیشتر اطاله دادرسی خواهیم بود.

   در حاشیه این مراسم دکتر مسجدی در جمع خبرنگاران در خصوص مشکل کمبود نیروی انسانی در سازمان پزشکی قانونی گفت: برای جبران مشکل کمبود نیرو در مجلس و دولت در حال تلاش و رایزنی هستیم چرا که در حال حاضر کمتر از 40 درصد پست های مصوب سازمان اشغال است و این کمبود نیرو در همه مراکز استانی و شهرستانی وجود دارد.

   وی افزود: با وجود آنکه مجلس مجوز جذب سالانه 200 نفر را برای جبرای این کمبود نیرو به پزشکی قانون داده است اما در سال 98 به دلیل کمبود اعتبارات موفق به انجام این کار نشدیم اما امیدواریم در سال آینده امکان جذب 200 نفر با تأمین اعتبارات فراهم شود.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به اینکه از 375 مرکز پزشکی قانونی بسیاری از شهرستان ها تک پزشک هستند اظهار داشت: ارائه خدمت در مراکز با یک پزشک موجب نارضایتی مردم و اطاله دادرسی می شود در حالی که تعداد قابل توجهی از این مراکز حداقل به دو پزشک نیاز دارند.

   دکتر مسجدی ادامه داد: همچنین 150 شهرستان فاقد پزشکی قانونی در کشور، با نزدیک ترین مرکز حداقل 80 کیلومتر فاصله دارند که با مساعدت رییس محترم قوه قضاییه از این تعداد 20 شهرستان در دهه مبارک فجر و 29 شهرستان نیز تا پایان سال بر اساس اولویت های تعیین شده دارای مرکز پزشکی قانونی فعال خواهند شد.

   وی در خصوص تأمین تجهیزات آزمایشگاهی نیز گفت: به دلیل تحریم های ظالمانه ای که بر کشور عزیزمان تحمیل شده است، در حوزه آزمایشگاه و جهت تأمین تجهیزات و مواد مصرفی با مشکلاتی مواجه بودیم که با تلاش پژوهشگران و همکاران جوانمان بخشی از کیت های مورد نیاز آزمایشگاه تولید شده و پس طی مراحل لازم، در سال آینده به تولید انبوه می رسد.

   دکتر مسجدی در ادامه با اذعان به نامناسب بودن برخی ساختمان های پزشکی قانونی به ویژه برای معلولان و مصدومان تصریح کرد: تلاش بر این است که تا حد امکان نسبت به مناسب سازی ساختمان ها اقدام شود اما با توجه به استیجاری بودن حدود 80 ساختمان پزشکی قانونی و کمبود اعتبارات موجود نتوانسته ایم این امر را در تمام ساختمان ها اجرایی کنیم.

   وی در پایان با اشاره به افتتاح 15 پروژه عمرانی در دهه مبارک فجر تصریح کرد: این مراکز با تلاش و همت همه جانبه همکاران و علی رغم کمبود اعتبارات به بهره برداری می رسد که به تسهیل دسترسی هر چه بیشتر مردم به خدمات پزشکی قانونی کمک می کند.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها