پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • پزشکی قانونی کشور از امکان انجام پیچیده ترین اقدامات آزمایشگاهی برخوردار است

   پزشکی قانونی کشور از امکان انجام پیچیده ترین اقدامات آزمایشگاهی برخوردار است

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: امروز سازمان پزشکی قانونی کشور از امکان انجام پیچیده ترین اقدامات آزمایشگاهی در حوزه پزشکی قانونی و در بالاترین سطح استانداردهای بین المللی برخوردار است.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر عباس مسجدی عصر امروز در مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر که در مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران برگزار شد با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: یکی از انحصارهایی که با پیروزی انقلاب اسلامی در دنیا شکسته شد، انحصار علمی بود و به همین واسطه شاهد پیشرفت علمی کشور در عرصه های مختلف از جمله پزشکی قانونی بودیم.
   وی با اشاره به پیشرفت های چشمگیر کشور در حوزه های مختلف پزشکی و داروسازی، تربیت پزشکان حاذق و بی نیازی کشور به بسیاری از خدمات پزشکی خارج از کشور و توسعه شگرف صنعت داروسازی کشور را از مصادیق این انحصار شکنی دانست.
   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با تأکید بر رشد علمی منفی کشور در زمان رژیم سابق، به جایگاه رفیع علمی کشور در دنیا و تولید دو درصد تولیدات علمی جهان در ایران اشاره کرد.
   دکتر مسجدی همچنین با اشاره به انگیزه های مختلف در اعمال و فعالیت ها، انگیزه الهی را موجب ماندگاری آثار اعمال دانست و تلاش همکاران در انجام اقدامات لازم برای شهدای حادثه سقوط هواپیما را از جمله مصادیق آن برشمرد.
   وی با قدردانی از کار جهادی و شبانه روزی همکاران در تعیین هویت پیکرهای حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی اظهار داشت: کاهش تالمات خانواده محترم شهدای این حادثه که فراتر از وظایف اداری همکاران بوده در این حادثه به خوبی مشهود بود که لازم است به همین جهت از همکاران قدردانی نمایم.
   در ادامه مراسم دکتر مهدی فروزش مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران نیز با اشاره به حضور تیم تشخیص هویت سازمان در محل حادثه سقوط هواپیما در اولین ساعات وقوع حادثه، از تشکیل ۱۵ تیم تخصصی پزشکی قانونی و ژنتیک و انجام کار معاینه و نمونه برداری از نمونه ها و نیز خانواده این عزیزان خبر داد که پس از آن و با کار شبانه روزی تیم ژنتیک، تشخیص هویت این عزیزان در کمتر از یک هفته انجام گرفت.
   وی ادامه داد: در جریان تشخیص هویت این قربانیان پیشنهاداتی برای ارایه کمک از سوی برخی کشورها مطرح شد که با توجه به توان علمی و تجهیزاتی سازمان، امکان انجام تمامی مراحل تشخیص هویت بر اساس استانداردهای جهانی به اطلاع آنان رسید و هیئت های اعزامی خارجی نیز پس از بررسی فنی اقدامات انجام شده از تلاش های سازمان تشکر کردند.
   وی در خاتمه از زحمات رییس دادسرای جنایی و همچنین همکاران سازمان قدردانی کرد.


   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها