پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • تاکید دکتر مسجدی بر ظرفیت های پژوهشی منحصربه فرد در پزشکی قانونی

   تاکید دکتر مسجدی بر ظرفیت های پژوهشی منحصربه فرد در پزشکی قانونی

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با تاکید بر ظرفیت های اموزشی و پژوهشی منحصربه فرد سازمان، آن را فرصتی مغتنم و ویژه برای پژوهشگران و محققان دانشگاهی عنوان کرد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی، دکتر عباس مسجدی در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که صبح امروز سه‌شنبه 15 بهمن در محل این دانشگاه برگزار شد، گفت: همزمانی امضای این تفاهم نامه با ایام الله دهه فجر را به فال نیک می گیریم چرا که یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب برای کشور شکستن انحصار علمی است.

   وی افزود: در حوزه پزشکی در سال ۱۳۵۷ نعداد دانشجویان رشته های پزشکی 5800 نفر بود در حالی که در حال حاضر تعداد پزشکان عمومی ۷۸۰۰۰ نفر، متخصصان و فوق متخصصان ۳۰ هزار نفر، دانشجویان عمومی پزشکی 30 هزار نفر، ماماها ۲۵ هزار نفر، داروسازان ۱۹ هزار نفر و گروه های دندانپزشکی ۲۲ هزار نفر است.

   وی با اشاره به سیاست های تعاملی قوه قضاییه و پزشکی قانونی با نهادها و دستگاه های مختلف اظهار داشت: تعامل با دستگاه های مختلف ضمن امکان ارائه خدمات بهتر به مردم موجب هم افزایی برای استفاده بهتر از ظرفیت‌ها می شود.

   دکتر مسجدی با ابراز خرسندی از امضای تفاهم نامه مشترک با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: هدف از امضای این تفاهم نامه ها به اجرا درآمدن آن و بهره مندی از نتایج آن است و پزشکی قانونی برای اجرای مفاد آن تمام توان خود را به کار خواهد گرفت.

   وی با بیان اینکه از ۵ وظیفه اصلی سازمان سه وظیفه در حوزه آموزشی و پژوهشی است، اظهار داشت: در بسیاری موارد سازمان می تواند با اجرای برنامه های آموزشی به جامعه پزشکی کمک کند که از آن جمله می توان به برگزاری جلسات آموزشی برای کاهش موارد قصور پزشکی اشاره کرد.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در پایان با تاکید براینکه برخوردهای جزیره ای ما را از اهدافمان دور می کند، اظهار امیدواری کرد: امضای تفاهم نامه با این دانشگاه زمینه ساز ارتباط و انعقاد تفاهم نامه با دیگر دانشگاه های علوم پزشکی، ارتباط بیشتر و به دنبال آن خدمت بهتر به مردم شود.

   همکاری دانشگاه علوم پزشکی و پزشکی قانونی نوعی پیوستگی در تراز ملی است
   رییس دانشگاه شهید بهشتی نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه، با اشاره به فضای تعاملی ایجاد شده در مدیریت جدید پزشکی قانونی گفت: با همکاری سازمان پزشکی قانونی کشور و با توجه به ظرفیت های آن سازمان می توان یک مرکز رشد فناورانه با موضوعات مختلف به عنوان نمونه در حوزه آسیب های اجتماعی ایجاد کرد.

   وی با بیان اینکه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام کارهای علمی با مایه آکادمیک در حوزه آسیب های اجتماعی آغاز شده است، خاطرنشان کرد: با همکاری پزشکی قانونی می توان ضمن پرداختن هرچه دقیق تر به این موضوع، این تفکر را به سرعت ترویج داد و با نگاهی عالمانه در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی حرکت کرد.

   دکتر زالی با اشاره به اینکه پیش از این، ارتباط دانشگاه ها با سازمان پزشکی قانونی غیر سیستماتیک و انتزاعی بود، گفت: در دوره جدید و با ایجاد فضای تعاملی می توان انتظار داشت که این ارتباط به شکل مستقیم برقرار شود که قطعا نتایج و دستاوردهای بهتری برای دو حوزه به همراه دارد.

   دکتر علیرضا زالی در ادامه اظهار داشت: با ترویج فضای تعاملی که در دستور کار سازمان پزشکی قانونی کشور قرار گرفته است می توان ارتباطی اجرایی و علمیاتی با این سازمان برقرار کرد و امیدوار بود که مفاد این تفاهم نامه نیز برخلاف موارد قبلی به مرحله اجرا درآید و تنها در حد امضا باقی نماند.
   رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: مفاد این تفاهم نامه مشترک در سه بخش آموزشی، پژوهشی و تعاملی تنظیم شده و فصلی جدید در همکاری های مشترک ما با پزشکی قانونی خواهد بود.

   دکتر زالی همچنین ارتباط با سازمان پزشکی قانونی کشور را دریچه ای نوین برای ارتباط با قوه قضاییه دانست و گفت: همکاری دانشگاه و پزشکی قانونی در تراز ملی قابل تعریف است و این دو نهاد می توانند با یکدیگر پیوستگی داشته باشند.

   گفتنی است در مراسم امضای این تفاهم نامه که توسط دکتر مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور و دکتر زالی رییس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی به امضا رسید، دکتر رضا حاج منوچهری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی، دکتر مسعود قادی پاشا معاون پزشکی و آزمایشگاهی و دکتر امیرحسین مهدوی معاون آموزشی و پژوهشی از سازمان پزشکی قانونی کشور و دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری، دکتر محمود خدادوست معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی و دکتر محمدمهدی صدوقی معاون آموزشی از دانشکده علوم پزشکی شهید بهشتی نیز حضور داشتند.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها