پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • 150 شهرستان فاقد مرکز پزشکی قانونی هستند

   150 شهرستان فاقد مرکز پزشکی قانونی هستند

   ​رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در حال حاضر 150 شهرستان کشور فاقد مرکز پزشکی قانونی هستند و فاصله این شهرها تا نزدیکترین مرکز پزشکی قانونی حداقل 80 کیلومتر است.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر عباس مسجدی در حاشیه سفر دو روزه رییس قوه قضاییه و معاونین این دستگاه به استان بوشهر که صبح امروز چهارشنبه 16 بهمن ماه آغاز شد، ضمن بازدید از اداره کل پزشکی قانونی استان و مراکز شهرستان های گناوه و برازجان، با تبریک ایام دهه مبارک فجر در جمع خبرنگاران گفت: یکی از چالش های اساسی این سازمان نبود مراکز پزشکی قانونی در بسیاری از شهرستان ها است که این موضوع دسترسی مردم به خدمات این سازمان را دشوار می کند.

   وی با تأکید بر لزوم ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات پزشکی قانونی تصریح کرد: با تلاش همکاران سازمان و بنا به توصیه های رییس قوه قضاییه از 150 شهرستان فاقد پزشکی قانونی، در 49 شهرستان تا پایان سال مراکز پزشکی قانونی افتتاح خواهد شد که امیدواریم با همکاری دولت و مجلس زمینه راه اندازی مراکز پزشکی قانونی در دیگر شهرها نیز فراهم شود.

   دکتر مسجدی مشکل دیگر پزشکی قانونی را کمبود نیروی انسانی عنوان کرد و اظهار داشت: با وجود آنکه مجلس مجوز استخدام سالانه 200 نیروی متخصص و پشتیبان را به سازمان داده است اما متاسفانه در سال جاری به دلیل کمبود اعتبارات موفق به جذب نیرو نشدیم اما تلاش بر این است که در سال آینده بر اساس مجوز صادر شده 200 نفر را در سازمان جذب و به کارگیری کنیم.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به حجم فعالیت ها و خدمات این سازمان ادامه داد: پزشکی قانونی در سال 1397، 2.5 میلیون نظر کارشناسی صادر کرد که 85 درصد آن در حوزه معاینات، 10 درصد آزمایشگاه و 5 درصد تشریح بود بر این اساس هر پزشک ما 2.5 برابر حد استاندارد خود در حال ارائه خدمات به مراجعین است.

   وی در خصوص اهداف سفر به استان بوشهر نیز گفت: هدف از این سفر آشنا شدن با ظرفیت های استان بوشهر، توانایی همکاران و نیز چالش ها و مشکلات این استان در حوزه پزشکی قانونی بود.

   وی با ابراز خرسندی از افتتاح پزشکی قانونی شهرستان جم تصریح کرد: برای دسترسی بهتر مردم به خدمات، مرکز پزشکی قانونی عسلویه نیز حداکثر تا پایان فروردین ماه سال آینده افتتاح می شود تا مردم دسترسی بهتری به خدمات پزشکی قانونی داشته باشند.

   دکتر مسجدی در پایان اظهار امیدواری کرد با همکاری دولت و مجلس مشکلات پزشکی قانونی و از جمله پزشکی قانونی استان بوشهر برطرف و زمینه راه اندازی مراکز پزشکی قانونی در همه شهرستان ها فراهم شود.

   یادآور می شود دکتر مسجدی در روز اول این سفر علاوه بر دیدار با کارکنان پزشکی قانونی استان با مراجعین مراکز پزشکی قانونی نیز در خصوص درخواست ها و نوع ارائه خدمت به آنان گفت و گو کرد و خواستار تسریع در ارائه خدمات به مردم شد.


   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها