پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • ارائه دستاوردهای مرکز تحقیقات پزشکی قانونی در همایش ملی مرجعیت علمی

   ارائه دستاوردهای مرکز تحقیقات پزشکی قانونی در همایش ملی مرجعیت علمی

   ​​دبیر اجرایی پنجمین همایش ملی مرجعیت علمی از برپایی غرفه و عرضه محصولات دانش بنیان مرکز تحقیقات پزشکی قانونی درحاشیه برگزاری این همایش خبر داد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر عباس مینوی با بیان این مطلب افزود: در حاشیه پنجمین همایش ملی مرجعیت علمی با موضوع پزشکی قانونی در مسیر مرجعیت علمی که صبح پنجشنبه 17 بهمن ماه برگزار می شود، مرکز تحقیقات پزشکی قانونی آخرین دستاوردها و محصولات دانش بنیان خود را با برپایی غرفه ای در معرض نمایش قرار می دهد.

   وی تصریح کرد: با توجه به تحول و پویایی رشته پزشکی قانونی و نقش آن در آموزش پزشکی و خدمت به جامعه پزشکی، پنجمین همایش مرجعیت علمی با موضوع پزشکی قانونی برگزار می شود تا به واسطه آن پیشرفت های سال های اخیر پزشکی قانونی، ابداعات و اختراعات و حرکت رو به جلوی آن هرچه بیشتر به جامعه معرفی شود.

   مدیرکل امور آموزشی سازمان با تأکید بر اینکه پزشکی قانونی ایران در بسیاری زمینه ها از جمله تشخیص هویت به درجه مرجعیت در سطح منطقه دست یافته است، اظهار داشت: پزشکی قانونی ایران در برخی زمینه ها به مرجعیت رسیده است و تلاش می کند در سایر موضوعات نیز در آینده ای نزدیک به مرجعیت علمی دست یافته و آن را تثبیت کند.

   دبیر اجرایی پنجمین همایش ملی مرجعیت علمی در ادامه با اشاره به فراهم شدن مقدمات برپایی این همایش خاطرنشان کرد: با هماهنگی و همکاری معاونت آموزشی و پژوهشی سازمان و مرکز تحقیقات پزشکی قانونی و همیاری انجمن آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران این همایش یکروزه ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 17 بهمن ماه در دانشکده داروسازی دانشگاه شهید بهشتی آغاز به کار می کند.

   وی ادامه داد: پس از برگزاری افتتاحیه و سخنرانی مقامات مسئول، دو پانل تخصصی با موضوعات "پزشکی قانونی و تعامل بین رشته ای" و "نقش پزشکی قانونی در آموزش پزشکی" برگزار خواهد شد که در پایان هر پانل نتایج آن در قالب یک جمع‌بندی توسط هیات رییسه پانل ارائه می شود.

   دکتر مینوی همچنین با اشاره به مخاطبین همایش یادآور شد: در این همایش علاوه بر تعدادی از مدیران و مسئولان ادارات کل پزشکی قانونی استان ها، فعالین حوزه آموزش پزشکی، متخصصان پزشکی قانونی، اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی و دستیاران پزشکی قانونی حضور دارند.

   وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته و هماهنگی به عمل آمده پنجمین همایش ملی مرجعیت علمی با موضوع پزشکی قانونی در مسیر مرجعیت علمی به بهترین نحو ممکن برگزار و اهداف آن محقق شود.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها