پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • رسیدن به مرجعیت علمی اقتضای ظرفیت های امروز کشور است

   رسیدن به مرجعیت علمی اقتضای ظرفیت های امروز کشور است

   معاون بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: کشور ما امروز دارای ظرفیت های علمی قابل توجهی است و این ظرفیت ها اقتضا می کند در مسیر مرجعیت علمی حرکت کنیم.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی، دکتر علی باقری کنی در پنجمین همایش ملی مرجعیت علمی که با موضوع پزشکی قانونی در مسیر مرجعیت علمی صبح امروز در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، افزود: کشور ما توانایی رسیدن به مرجعیت در عرصه های مختلف از جمله زمینه های علمی را دارد و این موضوع را در طول تاریخ نیز به اثبات رسانده است.
   وی با اشاره به برخی مشکلات ایجاد شده برای کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اظهآر داشت: به محض پیروزی انقلاب، کشور در بسیاری زمینه ها از جمله علوم هسته ای و نظامی تحت تحریم های شدید بین المللی قرار گرفت اما با تلاش و همت قابل توجه در هر دو زمینه به دستاوردهای بزرگی رسیدیم.
   دکتر باقری با بیان اینکه دست یافتن به مرجعیت موجب اقتدار می شود، تصریح کرد: در شرایط امروز کشور باید برای رسیدن به مرجعیت در زمینه های علمی تلاش کنیم چرا که مرجعیت در هر زمینه ای و از جمله در حوزه مسائل علمی به معنای اقتدار برای کشور است.
   به گفته وی مرجعیت، کشور را به جایگاهی می رساند که دیگران بر اساس نیازهایشان ناگزیر از حرکت به سمت ما خواهند بود و این نوعی اقتدار برای کشور است.
   معاون بین الملل قوه قضاییه با اشاره به اینکه در عرصه علمی با دو تهدید در عرصه های داخلی و خارجی مواجه هستیم گفت: در عرصه داخلی با دو تهدید رو به رو هستیم، یکی ترویج ناامیدی به ویژه در نسل جوان و دوم ساختار بروکراتیک و کهنه ذهنی حاکم بر جامعه که ما را در پیمودن مسیرهای علمی کند می کند.
   وی تهدیدات بیرونی را نیز به دو بخش تقسیم کرد و ادامه داد: با سیاست های علمی که جهان غرب علیه ما اعمال می کند اجازه نمی دهد دانشجویان و اساتید ما به عرصه های علمی مختلف وارد شوند که این همان بروز تفکر قرون وسطی در آن ها است و دیگری ربایش مغزهاست که نباید اجازه بدهیم سرمایه های علمی از دست ما خارج شوند.
   دکتر باقری در پایان خاطرنشان کرد: مرجعیت علمی می تواند راهی برای مقابله با این تهدیدها و ارتقای هرچه بیشتر کشور در عرصه های علمی شود و امیدواریم برپایی چنین همایش هایی ما را در رسیدن به هدف مرجعیت علمی کمک کند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها