پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • پزشکی قانونی ایران همتراز پیشرفته ترین ها در دنیا است

   پزشکی قانونی ایران همتراز پیشرفته ترین ها در دنیا است

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در سال گذشته بیش از دو و نیم میلیون نظر کارشناسی در پزشکی قانونی صادر شده و افتخار می کنیم که تلاش کارشناسان توانمند پزشکی قانونی ،این سازمان را همتراز با پزشکی قانونی پیشرفته ترین کشورها قرار داده است.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر عباس مسجدی صبح امروز پنجشنبه یکم اسفند ماه در مراسم افتتاح اداره پزشکی قانونی شهرستان اسفراین در استان خراسان شمالی افزود: با اشاره به اینکه به فرموده امام خمینی جنگ برای ما نعمت بود، گفت: هرچند سال ها پیش جنگ تمام شده است اما در کشور همچنان شاهد ایثارگری ها و فداکاری هایی در مکتب سلیمانی ها و نیز رفع احتیاجات مردم هستیم.

   وی با تاکید بر لزوم هماهنگی بین دستگاهی در قوه قضائیه افزود: در سفر به استان خراسان شمالی شاهد هماهنگی و همدلی بین دستگاه های اجرایی و دادگستری استان بودم که این نوع همکاری به تحقق بهتر اهداف در خدمت به مردم کمک می کند.

   وی با تقسیم سال های بعد از انقلاب به چهار دوره اظهار داشت: اگر دوران انقلاب را به چهار دهه تقسیم کنیم، دهه اول دهه تاسیس،دهه دوم دهه تثبیت و دهه سوم دهه توسعه انقلاب بود و دهه چهارم که دهه پیشرفت و عدالت بوده است که از جمله مولفه های پیشرفت، توجه به علم و پژوهش است.

   دکتر مسجدی در ادامه تصریح کرد: پزشکی قانونی یک سازمان تخصصی و زیر مجموعه قوه قضاییه است که با حدود یک قرن پیشینه فعالیت حوزه پزشکی قانونی در ایران، از سال ۱۳۷۲ به صورت مستقل فعالیت می کند.

   در این مراسم دکتر محمدزاده مدیرکل پزشکی قانونی استان نیز با تبریک طلیعه فجر و سالگرد استقرار نظام جمهوری اسلامی یاد امام راحل، شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و مدافعین حرم را گرامی داشت و گفت: ساخت پروژه پزشکی قانونی شهرستان اسفراین از محل اعتبارات ملی، از سال ۱۳۹۷ آغاز شد و در مدت یک سال به بهره برداری رسیده است.

   وی افزود: عرصه ساختمان یک هزار و پنجاه متر و با زیربنای ٣٦٢ متر در دو قسمت معاینات و سالن تشریح با رعایت اصول و معیار های بهداشتی و اصول فنی پزشکی قانونی امروز تقدیم مردم اسفراین شد.

   مدیر کل پزشکی قانونی خراسان شمالی در پایان با قدردانی از تمام افرادی که به راه اندازی و احداث این پروژه کمک کردند، نوید استخدام یک نیروی پزشک را به صورت تمام وقت در این مرکز داد.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها